Mozilla Firefox ukončí podporů pluginů do konce roku 2016, Flash bude výjimkou

Mozilla Firefox ukončí podporů pluginů do konce roku 2016, Flash bude výjimkou
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox přestane podporovat NPAPI pluginy do konce roku 2016 a následuje tak Chrome, který toto provádí již od počátku roku 2015. Omilostněn ale zůstane tradiční Adobe Flash.
K oblíbeným
reklama
V zájmu zvýšení bezpečnosti a rychlosti chce Mozilla přikročit k ukončení podpory NPAPI (Netscape Plugin Application Programming Interface) pluginů. Stát se tak má do konce roku 2016. Konkurenční Google Chrome začal opouštět tento typ pluginů již v lednu 2015 a ve verzi Chrome 45 ze září 2015 je opustil úplně. Zůstala akorát podpora PPAPI pluginů, mezi něž patří např. Adobe Flash.


Mozilla Firefox logo


To znamená, že prohlížeč Mozilla Firefox přestane podporovat např. Silverlight, Unity nebo Javu. I ve Firefoxu ale zůstane nadále podporován Adobe Flash, který se stále hodně používá, přestože i od něj se začíná upouštět a je nahrazován HTML5 (např. YouTube už podporuje i HTML5 přehrávání videosekvencí). Dá se ale samozřejmě čekat, že podpora Adobe Flash bude rovněž časem úplně zrušena. Připomeňme, že se jedná o zrušení podpory pluginů (zásuvných modulů), nikoli o rušení doplňků, které budou pochopitelně nadále podporovány.

Zdroj: pcworld.com, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář