Mozilla Firefox ukončí podporů pluginů do konce roku 2016, Flash bude výjimkou

Mozilla Firefox ukončí podporů pluginů do konce roku 2016, Flash bude výjimkou
, , aktualita
Internetový prohlížeč Mozilla Firefox přestane podporovat NPAPI pluginy do konce roku 2016 a následuje tak Chrome, který toto provádí již od počátku roku 2015. Omilostněn ale zůstane tradiční Adobe Flash.
K oblíbeným
reklama
V zájmu zvýšení bezpečnosti a rychlosti chce Mozilla přikročit k ukončení podpory NPAPI (Netscape Plugin Application Programming Interface) pluginů. Stát se tak má do konce roku 2016. Konkurenční Google Chrome začal opouštět tento typ pluginů již v lednu 2015 a ve verzi Chrome 45 ze září 2015 je opustil úplně. Zůstala akorát podpora PPAPI pluginů, mezi něž patří např. Adobe Flash.


Mozilla Firefox logo


To znamená, že prohlížeč Mozilla Firefox přestane podporovat např. Silverlight, Unity nebo Javu. I ve Firefoxu ale zůstane nadále podporován Adobe Flash, který se stále hodně používá, přestože i od něj se začíná upouštět a je nahrazován HTML5 (např. YouTube už podporuje i HTML5 přehrávání videosekvencí). Dá se ale samozřejmě čekat, že podpora Adobe Flash bude rovněž časem úplně zrušena. Připomeňme, že se jedná o zrušení podpory pluginů (zásuvných modulů), nikoli o rušení doplňků, které budou pochopitelně nadále podporovány.

Zdroj: pcworld.com, betanews.com
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek