Mozilla z obchodu s doplňky odstranila téměř 200 záškodníků

Mozilla z obchodu s doplňky odstranila téměř 200 záškodníků
, , aktualita
Mozilla chce dále zvyšovat bezpečnost svého prohlížeče a dává zvýšený pozor i na nabízené doplňky. Po prozkoumání obchodu s aplikacemi vyhodila téměř 200 z nich, které vykazovaly nekalé chování.
K oblíbeným
reklama
Během posledních dvou týdnů se bezpečnostní tým Mozilly věnoval doplňkům nabízeným na portálu Mozilla Add-on. Ty totiž musí obsahovat všechen svůj kód, nesmí tedy stahovat z internetu další své součásti. Právě toto je totiž často zneužíváno ke stahování různého malwaru aplikacemi, které ve své původní podobě vypadají bezpečně. Výsledkem zátahu bylo smazání 197 doplňků, které spouštěly nekalý kód, kradly uživatelská data a podobně.
 
Mozilla Firefox logo
 
Vedle dočasného odstranění doplňků z portálu (znemožnění instalace) Mozilla také přistoupila k tomu, že tyto doplňky vypnula u uživatelů, kteří je nainstalovali. Autoři smazaných doplňků mají možnost odvolat se proti banu a přijít s aplikací, která bude mít odstraněno nekalé chování. Z těchto 197 doplňků má 129 z nich na svědomí společnost 2Ring. Ty stahovaly a spouštěly kód ze vzdáleného serveru. Mezi další patřily např. FromDocToPdf, ConvertToPDF nebo Fake YouTube Downloader, výčet tím však zdaleka nekončí.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Včera, aktualita, Jan Vítek