Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe

Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe
, , aktualita
Mozilla začala ve svém populárním webovém prohlížeči ve výchozím nastavení blokovat všechny verze Adobe Flash. Pokud tento prohlížeč používáte a přešli jste na jeho nejnovější verzi, už jste si toho mohli všimnout.
K oblíbeným
reklama
Blokace obsahu pro Adobe Flash samozřejmě není nevratná, jde pouze o výchozí nastavení prohlížeče Firefox, které dnes ohlásil Mark Schmidt z podpůrného týmu firmy Mozilla. Ten na svém Twitteru doslova řekl, že "všechny verze Flashe jsou nyní ve výchozím nastavení Firefoxu blokovány" a výrok doplnil následujícím obrázkem.

Tento krok firmy Mozilla přichází nedlouho poté, co se na adresu Flashe vyjádřil Alex Stamos, Chief Security Officer firmy Facebook. Dle něj už nastal čas, aby Adobe ohlásil konec životnosti Flashe a požádal firmy vyvíjející prohlížeče, aby s Flashem v ten samý den skoncovaly. Mozilla tedy evidentně nečekala na reakci firmy Adobe a rovnou konala.

Mark Schmidt pak dodal, že Flash bude ve Firefoxu blokován do té doby, než Adobe přijde s verzí, která nebude obsahovat veřejně známé a zneužitelné chyby. Však Flash se postupně od svých začátků v podobě malého plug-inu stal komplexním softwarovým doplňkem, který se stal obvyklým prostředníkem pro provedení útoku na cílový počítač a jeho prohlížeč. Uživatelé si také často stěžovali na to, jak je náročný na výkon, čili je to i žrout baterie na mobilních zařízeních a v případě video reklam přehrávaných pomocí Flashe jde i o žábu na prameni datové propustnosti.

Samotný Google a jeho YouTube se již dříve od Flashe odvrátil na začátku tohoto roku, od nějž preferuje HTML5.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář