Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe

Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe
, , aktualita
Mozilla začala ve svém populárním webovém prohlížeči ve výchozím nastavení blokovat všechny verze Adobe Flash. Pokud tento prohlížeč používáte a přešli jste na jeho nejnovější verzi, už jste si toho mohli všimnout.
K oblíbeným
reklama
Blokace obsahu pro Adobe Flash samozřejmě není nevratná, jde pouze o výchozí nastavení prohlížeče Firefox, které dnes ohlásil Mark Schmidt z podpůrného týmu firmy Mozilla. Ten na svém Twitteru doslova řekl, že "všechny verze Flashe jsou nyní ve výchozím nastavení Firefoxu blokovány" a výrok doplnil následujícím obrázkem.

Tento krok firmy Mozilla přichází nedlouho poté, co se na adresu Flashe vyjádřil Alex Stamos, Chief Security Officer firmy Facebook. Dle něj už nastal čas, aby Adobe ohlásil konec životnosti Flashe a požádal firmy vyvíjející prohlížeče, aby s Flashem v ten samý den skoncovaly. Mozilla tedy evidentně nečekala na reakci firmy Adobe a rovnou konala.

Mark Schmidt pak dodal, že Flash bude ve Firefoxu blokován do té doby, než Adobe přijde s verzí, která nebude obsahovat veřejně známé a zneužitelné chyby. Však Flash se postupně od svých začátků v podobě malého plug-inu stal komplexním softwarovým doplňkem, který se stal obvyklým prostředníkem pro provedení útoku na cílový počítač a jeho prohlížeč. Uživatelé si také často stěžovali na to, jak je náročný na výkon, čili je to i žrout baterie na mobilních zařízeních a v případě video reklam přehrávaných pomocí Flashe jde i o žábu na prameni datové propustnosti.

Samotný Google a jeho YouTube se již dříve od Flashe odvrátil na začátku tohoto roku, od nějž preferuje HTML5.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích NVIDIA sama končí s profily pro SLI, podporu nechá na herních vývojářích
Technologie SLI a CrossFire se dnes už dají označit spíše za mrtvé, čemuž ostatně firmy NVIDIA a AMD šly naproti. Sama NVIDIA jde nyní ještě dále, neboť podporu SLI už nechce řešit a nechává ji čistě na herních vývojářích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA? GeForce RTX 3080 se ihned vyprodaly, co na to NVIDIA?
Včera po 15:00 našeho času vstoupily do prodeje grafické karty GeForce RTX 3080, ovšem mohli jsme sledovat, jak těch několik málo kusů bylo ihned pryč a kdy přijdou další, toť otázka. Nyní tu ale máme alespoň vyjádření NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite Adata uvedla PCIe 4.0 SSD XPG Gammix S50 Lite
Na trhu s SSD se nově objeví výkonná SSD společnosti Adata pod herní značkou XPG. Jde o modely XPG Gammix S50 Lite, které využívají rozhraní PCIe 4.0 a dosahují přenosové rychlosti až 3900 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala