Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe

Mozilla začala blokovat všechny verze Flashe
, , aktualita
Mozilla začala ve svém populárním webovém prohlížeči ve výchozím nastavení blokovat všechny verze Adobe Flash. Pokud tento prohlížeč používáte a přešli jste na jeho nejnovější verzi, už jste si toho mohli všimnout.
K oblíbeným
reklama
Blokace obsahu pro Adobe Flash samozřejmě není nevratná, jde pouze o výchozí nastavení prohlížeče Firefox, které dnes ohlásil Mark Schmidt z podpůrného týmu firmy Mozilla. Ten na svém Twitteru doslova řekl, že "všechny verze Flashe jsou nyní ve výchozím nastavení Firefoxu blokovány" a výrok doplnil následujícím obrázkem.

Tento krok firmy Mozilla přichází nedlouho poté, co se na adresu Flashe vyjádřil Alex Stamos, Chief Security Officer firmy Facebook. Dle něj už nastal čas, aby Adobe ohlásil konec životnosti Flashe a požádal firmy vyvíjející prohlížeče, aby s Flashem v ten samý den skoncovaly. Mozilla tedy evidentně nečekala na reakci firmy Adobe a rovnou konala.

Mark Schmidt pak dodal, že Flash bude ve Firefoxu blokován do té doby, než Adobe přijde s verzí, která nebude obsahovat veřejně známé a zneužitelné chyby. Však Flash se postupně od svých začátků v podobě malého plug-inu stal komplexním softwarovým doplňkem, který se stal obvyklým prostředníkem pro provedení útoku na cílový počítač a jeho prohlížeč. Uživatelé si také často stěžovali na to, jak je náročný na výkon, čili je to i žrout baterie na mobilních zařízeních a v případě video reklam přehrávaných pomocí Flashe jde i o žábu na prameni datové propustnosti.

Samotný Google a jeho YouTube se již dříve od Flashe odvrátil na začátku tohoto roku, od nějž preferuje HTML5.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej
Tradiční výrobce grafických tabletů, společnost Wacom, představila 21,5” variantu svého tabletu Cintiq 22. Ta je vybavena displejem s Full HD rozlišením a 72% pokrytím barevného gamutu NTSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala