www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI CPU Guard 1151: proti prohýbajícím se Skylake

MSI CPU Guard 1151: proti prohýbajícím se Skylake
, , aktualita
Společnost MSI reaguje na problémy procesorů Intel generace Skylake s příliš tenkými procesorovými destičkami, které mohou způsobit prohnutí a zničení procesoru a/nebo socketu na základní desce. Přichází tak s CPU Guard 1151.
K oblíbeným
reklama
Na začátku tohoto měsíce se provalilo, že Intel Skylake mohou být poškozeny některými chladiči, které na tyto procesory vyvíjejí příliš velký tlak. Poškození může také nastat v případě, že nám třeba počítač spadne. Vysoké a těžké procesorové chladiče tak mohou na procesor zapáčit a prohnout jeho destičku, která zase může poškodit citlivé piny v procesorovém socketu. Také se procesor může prohýbat postupně a poškodit se až časem. Starší procesory Intel s tímto problémy nemají, protože jsou vybaveny podstatně silnějšími destičkami, jak můžete vidět v původní aktualitě.

Společnost MSI tak poměrně rychle zareagovala a vyrobila speciální rámeček CPU Guard 1151, který má tomuto prohnutí zabránit. Určen je pro socket LGA 1151 a příslušné procesory Intel Xeon E3 v5 / Core / Pentium nebo Celeron. Jeho smysl je přitom jasný, a to zajistit, aby procesory snesly větší tlak bez poškození.

Vedle toho může CPU Guard 1151 posloužit i těm kteří se rozhodli docílit lepšího chlazení odstraněním krytu procesoru, čili heatspreaderu. Mezi ním a samotným čipem je totiž teplovodivá pasta tvořící tepelnou bariéru, takže bez krytu můžeme docílit lepšího chlazení, ovšem v tom se skrývá riziko poškození procesoru. To může nastat při samotném odnímání krytu a také při nasazování chladiče. CPU Guard 1151 by měl tedy procesorový čip ochránit před tím, aby jej přitisknutý chladič poškodil, což již bylo ověřeno na jisté události, kde byly taktovány procesory Skylake.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková