www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI KingBOX: pasivně chlazený Barebone pro Haswell

MSI KingBOX: pasivně chlazený Barebone pro Haswell
, , aktualita
Společnost MSI již má své zkušenosti s výrobou počítačů typu Barebone, které si uživatel musí doma sám dotvořit. Nyní přichází se zajímavým modelem KingBOX, který nám umožní postavit zcela pasivně chlazený desktop.
K oblíbeným
reklama
Z pohledu na jedinou zveřejněnou fotografii je však zřejmé, že alespoň jeden ventilátor do systému budeme moci zapojit, ale neměla by to být podmínka. O chlazení se zde postará masa hliníkových žeber tvořících přinejmenším jednu bočnici celého Barebone. Zajímavá je pak i nabídka rozšiřujících portů.

Ta ukazuje, že MSI KingBOX (MS-9A66) není určen zrovna do domácnosti, ale spíše pro profesionální nasazení a díky pasivními chlazení by se mohl dobře uplatnit i ve "špinavém" prostředí. Máme tu ale také celkem pět sériových portů COM a také digitální I/O rozhraní, na něž se mohou připojit třeba čidla. Další výbava pak zahrnuje kombinovaný PS/2 pro klávesnici či myš, DVI, dvakrát DisplayPort, dva USB 2.0, čtyři USB 3.0, dva ethernetové porty, tři audio konektory, bod pro uzemnění počítače a také napájení. To zajistí speciální konektor, k němuž můžeme připojit zdroj stejnosměrného napětí 9 až 36 V.

Počítač budeme moci rozšířit pomocí karet do slotu PCI Express x16 a pak tu jsou tři klasické PCI. Dovnitř se přitom dle výrobce dostaneme snadno přes dva přítlačné šroubky, jež drží vrchní panel. Najdeme tam socket LGA 1150 pro procesory Intel Core "Haswell", ovšem limitem pasivního chlazení je 35W TDP. I tak ale budeme mít na výběr i ze čtyřjádrových procesorů Core i7. Nakonec se dozvíme, že skříň má být odolná vůči nárazům a vibracím, což bude pochopitelně vadit spíše pevným diskům, pokud se rozhodneme je využít. Krom nich ještě půjde zapojit kartu či karty CFast, ovšem další podrobnosti už zpráva neobsahuje.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů