www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
, , aktualita
Grafické čipy NVIDIA GeForce GTX 1050 a 1050 Ti jsou ideální volba pro malé grafické karty využitelné i v systémech HTPC. Jde především o jejich nízkou spotřebu, s níž je neodmyslitelně spojena také potřeba chlazení.reklama
Grafické karty GeForce GTX 1050 a 1050 Ti mají dle specifikací TDP jen 75 W, díky čemuž na jejich napájení musí stačit samotný slot PCI Express x16, takže není zapotřebí žádné dodatečné napájení pomocí konektorů PCIe Power. Když to zkombinujeme s nízkým profilem, máme tu ideální kandidáty na pozici grafické karty pro HTPC nebo prostě pro počítačový systém v nízké skříni.

Společnost MSI si připravila dva modely, a to MSI GeForce GTX 1050 2GT LP a MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP, jež se tak liší jednak použitým GPU a pak kapacitou paměti. První model je vybaven čipem GP107-300 se 640 CUDA jádry na taktu 1354 až 1455 MHz, což jsou výchozí frekvence dané specifikacemi NVIDIE. Pak tu jsou 2 GB paměti GDDR5 na 7008 MHz, čili opět výchozí nastavení.

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP má už GP107-400 vybavený 768 CUDA jádry, a to opět na výchozích taktech 1290 MHz a 1392 MHz, přičemž paměti GDDR5 už tu jsou 4 GB, a to na 7008 MHz. Krom těchto základních a rozhodujících rozdílů se od sebe karty už v podstatě nijak neliší. Jejich rozměry jsou 182 x 69 x 35 mm (bez záslepky) a hmotnost 290 gramů. Zaberou ale dva sloty a samozřejmostí je zde alternativní nízká záslepka, přičemž i do ní se vejde nabídka třech portů DL-DVI-D, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

O chlazení se postarají dva malé 50mm ventilátory profukující jednoduchý hliníkový chladič. Můžeme tak předpokládat, že systém chlazení asi nebude nejtišší a neumožní nám dosáhnout vysokých taktů, ale o to se můžeme přesto pokusit pomocí softwaru MSI Afterburner. MSI se také chlubí použitím kvalitních komponent s certifikací MIL-STD-810G.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Michelin Visionary Concept, "pneumatika" bez vzduchu vyrobená 3D tiskem Michelin Visionary Concept, "pneumatika" bez vzduchu vyrobená 3D tiskem
Společnost Michelin představila koncept "pneumatiky", která nepotřebuje vzduch, vydrží celou životnost auta, je šetrná k životnímu prostředí a k její výrobě i údržbě postačí technologie 3D tisku. Jmenuje se Visionary Concept.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Google dostal rekordní pokutu 2,42 miliardy EUR Google dostal rekordní pokutu 2,42 miliardy EUR
Evropská komise udělila největší antimonopolní pokutu v historii. Dostal ji Google ve výši 2,42 miliardy EUR za propagování vlastní služby cenového srovnávače ve svém vyhledávači. Vyšetřování trvalo přes 7 let.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
CM uvádí MasterKeys s PBT klávesami pro nadšence CM uvádí MasterKeys s PBT klávesami pro nadšence
Cooler Master zařazuje do své nabídky dvě nové klávesnice pro nadšence, a to modely MasterKeys S PBT a MasterKeys L PBT, čili jednu zkrácenou verzi bez numerické části a jednu klasickou.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Ryzen se podstatně zlepšily v ZBrush i Rise of the Tomb Raider Ryzen se podstatně zlepšily v ZBrush i Rise of the Tomb Raider
AMD slibovalo, že jeho procesory Ryzen se budou časem zlepšovat, o což se postarají chystané softwarové optimalizace. Ovšem to už jde pochopitelně na triko vývojářů daného softwaru. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Přichází specifikace NVMe 1.3 pro lepší využití SSD Přichází specifikace NVMe 1.3 pro lepší využití SSD
Specifikace NVM Express (NVMe) byly po dlouhých třech letech aktualizovány, a to na verzi 1.3, která vylepší využití dalších modelů SSD, jež přijdou na trh. NVM Express Organisation přitom uvádí, že má novinky pro každého. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář