www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake

MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
, , aktualita
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
K oblíbeným
reklama
V posledních dnech máme přímo žně, co se týče informací o procesorech Intel Rocket Lake-S. Nedávno se jeden z nich objevil v desktopu firmy HP, a to rovněž inženýrský vzorek a dnes jsme se podívali na test nového Intelu v Ashes of the Singularity, přičemž ten už byl označen jako Core i9-11900K a měl o 100 MHz vyšší základní takt než vzorek z desktopu HP. A to platí i pro únik informací firmy MSI. 
 
 
Máme tu také inženýrský vzorek osmijádrového Rocket Lake-S (ES - Engineering Sample), který pracoval na desce MSI MEG Z490 GODLIKE. Potvrzuje se nám 125W TDP, čili daný procesor byl evidentně vzorek právě budoucího Core i9-11900K s osmi fyzickými a šestnácti logickými jádry. Pracovní frekvence 4,3 GHz nám nic neřekne, ale rozsah 8 až 50 už ukazuje na turbo 5 GHz, ale to se může ještě změnit. 
 
Dále tu máme jasně uvedenou podporu instrukcí AVX512F a pak na konci výčtu není SMA, ale SHA, čili harwarová akcelerace pro Secure Hash Algorithm, kterou dosud disponovaly pouze Goldmont (a novější Atomy), Ice Lake (a novější Core) a nyní tak i Rocket Lake. AMD podporuje SHA od prvních CPU Zen.
 
První obrázek ještě ukazuje na zvýšenou kapacitu datové L1 cache z 32 kB na 48 kB, vedle toho se zdvojnásobila L2 cache na 512 kB pro každé fyzické jádro a kapacita L3 cache zůstává stejná, a to 2 MB krát počet jader. 
 
 
Druhý snímek už se týká samotné desky, takže si můžeme potvrdit, že Rocket Lake-S skutečně budou schopny pracovat na dnešních modelech s čipsety Intel 400 Series. Zároveň ale mají na trh přijít i nové desky s čipsety 500 Series, nicméně spokojený majitel starší desky bude mít jen těžko důvod kupovat novou, a to i kdyby cítil nutkání vyměnit dnešní Comet Lake-S za nový Rocket Lake-S. 

Zdroj: TZ MSI via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář