www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI potvrzuje specifikace procesorů Rocket Lake-S

MSI potvrzuje specifikace procesorů Rocket Lake-S
, , aktualita
Společnosti MSI unikla na web tabulka, která ukazuje základní specifikace nových procesorů Intel, které budou patřit mezi Rocket Lake-S a nabídnou novou architekturu svých jader. Jaké to budou? 
K oblíbeným
reklama
Server VideoCardz tuto tabulku zveřejnil, přičemž uvádí, že jde zřejmě o součást prezentace desek s čipsety Intel 500 Series. Mezi pravé Rocket Lake-S s novou architekturou by tak dle této tabulky měly patřit i tři odemknuté modely, a sice Core i9-11900k, Core i7-11700K a Core i5-11600K. 
 
 
Potvrzuje se nám tu, že Rocket Lake-S budou mít obecně nižší základní takty, které se vztahují ke stanovenému TDP. Čili na základě toho lze počítat s tím, že budou energeticky opravdu náročnější než 10. generace Core, zvláště pak když turbofrekvence mají být velice podobné.
 
O tom ostatně vypovídá už jen to, že Core i9-11900K s osmi jádry zvládne na 125 W takt 3,5 GHz, zatímco desetijádrový Core i9-10900K se stejným TDP může běžet na 3,7 GHz. Základní turbo ale už mají oba procesory stejné, čili 5,2 GHz, maximální turbo (TVB) je pak také stejné na 5,3 GHz a pouze turbo všech jader je v případě Rocket Lake-S o 100 MHz nižší. 
 
Intel také už začíná oficiálně podporovat paměti DDR4-3200, ostatně takové se už delší dobu dají považovat za standard a rozumnou volbu z hlediska výkonu a ceny. Pak už se dozvíme jen o paměti L3 cache, jejíž kapacita dle této tabulky zůstane na stejné hodnotě, čili na každé jádro tu budou 2 MB. 
 
Dle předchozích informací by měl mezi Rocket Lake-S jako nejslabší model patřit Core i5-11400/11400F a veškeré slabší verze 11. generace Core mají být už založeny na Comet Lake-S a v jejich případě lze počítat leda už jen s mírným navýšením taktů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala