www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI reaguje na obvinění z prodeje RTX 3080 na eBay za nafouknuté ceny

MSI reaguje na obvinění z prodeje RTX 3080 na eBay za nafouknuté ceny
, , aktualita
Společnost MSI naštvala řadu lidí, kteří ji obviňují z toho, že prostřednictvím společnosti Starlit Partner prodávala karty GeForce RTX 3080 na eBay za značně nafouknuté sumy. Sama je tak označována za tzv. scalpera, ale právem? 
K oblíbeným
reklama
Vypuštění nové generace GeForce Ampere je vskutku unikátní i vzhledem k tomu, co všechno se kolem něj děje. Dočkali jsme se i masivního nasazení botů, s jejichž pomocí se právě tzv. scalpeři snaží skupovat co nejvíce karet pro další prodej a své vlastní obohacení. A právě společnost MSI je obviněna na Redditu z toho, že využila svou společnost zvanou Starlit Partner k tomu, aby se v důsledku sama zachovala jako scalper a prodávala své GeForce RTX 3080 ve verzi GAMING X za 1359 dolarů. To je o cca 600 dolarů více, než by měla být konečná cena této karty na trhu. 
 
 
Dá se zjistit, že společnost Starlit Partner skutečně prodala čtyři karty za 1359 USD a také bylo zjištěno, že Starlit Partner patří firmě MSI Computer Corp., která má ve svém představenstvu i členy z tchaj-wanské společnosti Micro-Star International Co Ltd, čili samotné MSI, jak ji známe my. Propojení všech třech firem je tak zřejmé. Jak tedy MSI vysvětluje aktivity firmy Starlit Partner na eBay? 
 
 
V oficiálním vyjádření se uvádí, že Starlit Partner je nezávislá pobočka věnující se prodejům, která působí skutečně pod firmou MSI.  Má se starat o prodej nadbytečných produktů ze skladů a také renovovaného či repasovaného hardwaru, a neměly by se jí tak dostat do rukou zbrusu nové produkty jako karty RTX 3000. MSI tak dle svých slov tuto věc vyšetřila a shledala, že kvůli jisté chybě se Starlit Partner dostal k produktům, jež mu neměly padnout do rukou. 
 
Firma Starlit Partner tak nyní dostala nařízeno, aby kontaktovala zákazníky, kteří si koupili předražené karty a nabídla jim dvě možnosti. Buď kartu vrátí a dostanou všechny své peníze zpět, anebo si ji nechají a dostanou zpět peníze zaplacené nad rámec doporučené částky, takže je asi jasné, co si dotyční zvolí. MSI nakonec slíbilo, že zavede opatření, která by měla takovým případům v budoucnu zabránit. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů