www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Trident: mini herní PC i pro VR

MSI Trident: mini herní PC i pro VR
, , aktualita
Dle společnosti MSI je její Trident světově nejmenší PC připravené pro VR systémy. Dnes bylo uvedeno na trh, a my se tak můžeme podívat, co nám MSI nabídne v rámci jeho skříně s objemem 4,7 litru.
K oblíbeným
reklama
Samotné MSI mluví o Trident VR Ready Gaming PC a my se nebudeme zabývat tím, zda jde skutečně o nejmenší takový počítač, nebo ne. Lze jen říci, že se vzhledem k možnostem dnešního hardwaru nelze divit tomu, že počítač s rozměry 346 x 232 x 72 mm může disponovat výkonem pro aktuální VR headsety. Stačí použít vhodný procesor a grafický čip.

Jaké konkrétní komponenty nám ale MSI Trident nabídne? Založen je na desce s čipovou sadou Intel H110 a na výběr je mezi procesory Core i7-6700 a Core i5-6400, což jsou desktopové modely. Dále tu máme dva sloty SO-DIMM pro až 32 GB paměti DDR4-2133 MHz a co se týče grafické karty, nejde o žádný speciál, ale o běžnou MSI GeForce GTX 1060 ve verzi se 3 nebo 6 GB paměti GDDR5. Ta je zde ve zkrácené podobě pro systémy Mini ITX.

Data si budeme moci ukládat na SSD v podobě M.2 (bohužel pro SATA, ne pro PCIe) a také na jeden 2,5" HDD či SSD. Připraven je modul s Intel Dual Band Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2, několik USB včetně typu C, Ethernet, HDMI (vepředu pro snadné napojení VR headsetu) a tři 3,5mm audio konektory. Do těla počítače se ale už nevejde zdroj, takže ten bude externí v podobě 230W adaptéru. To už je poněkud na ostří nože, když si uvědomíme, že jen grafika s procesorem mají TDP dohromady 185 W a dále musíme počítat s deskou, paměťmi, úložnými zařízeními, periferiemi i RGB podsvícením Mystic Light.

MSI také vyzdvihuje své chlazení Silent Storm 2, ale na něm není nic pozoruhodného, i když špatně nevypadá. Procesor má k dispozici slotový chladič s radiálním ventilátorem, který bude foukat vzduch přímo ven ze skříně a podobně na tom bude i grafická karta, která navíc bude mít ten luxus, že si bude moci nasávat čerstvý vzduch.

Výrobce zatím neprozradill nic o cenách, ale ty byste se mohli dozvědět již brzy, neboť plánovaná dostupnost je na polovinu listopadu a k té jsme právě dnes dospěli. Nicméně v našich obchodech MSI Trident ještě není.

Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek