www.svethardware.cz
>
>
>

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync
, , aktualita
Společnost MSI se přihlašuje s novým herním monitorem, který má zaujmout především svým rychlým panelem s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Ta může být řízena pomocí technologie G-Sync, takže jde o LCD pro karty GeForce. 
reklama
MSI Oculux NXG251R bychom mohli už předem označit za levný herní monitor, avšak to neuděláme ze dvou důvodů. Výrobce jednak cenu dosud nezveřejnil a pak jde o model s G-Sync a takové nebývají zrovna levné. Nicméně se dá říci, že Oculux NXG251R je z hlediska své výbavy a nehledě na obnovovací frekvenci, spíše low-end. 
 
 
Nový monitor je vybaven 24,5" panelem s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů), který dosahuje zmíněné obnovovací frekvence 240 Hz a k tomu odezvy 1 ms (šedá-šedá), takže lze uhodnout, že to bude typ TN-film. Nelze tak čekat široké pozorovací úhly a kvalitní podání barev, což zde bylo vyměněno právě za rychlost. 
 
 
Zato tu máme na zadním panelu RGB LED podsvícení, které lze ovládat pomocí softwaru MSI Mystic Light a nastavit ho tak, aby zvolená barva odpovídala tomu, co se děje na obrazovce. 
 
Pozorovací úhly tak jsou 170 a 160 stupňů horizontálně a vertikálně, statický kontrast je 1000:1 a mezi vstupy patří DisplayPort 1.2 (nutný pro využití G-Sync) a HDMI 1.4. Monitor je také vybaven tříportovým hubem s podporou USB 3.0. O ceně a dostupnosti se tedy zatím nedozvíme nic. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek