www.svethardware.cz
>
>
>

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync
, , aktualita
Společnost MSI se přihlašuje s novým herním monitorem, který má zaujmout především svým rychlým panelem s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Ta může být řízena pomocí technologie G-Sync, takže jde o LCD pro karty GeForce. 
K oblíbeným
reklama
MSI Oculux NXG251R bychom mohli už předem označit za levný herní monitor, avšak to neuděláme ze dvou důvodů. Výrobce jednak cenu dosud nezveřejnil a pak jde o model s G-Sync a takové nebývají zrovna levné. Nicméně se dá říci, že Oculux NXG251R je z hlediska své výbavy a nehledě na obnovovací frekvenci, spíše low-end. 
 
 
Nový monitor je vybaven 24,5" panelem s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů), který dosahuje zmíněné obnovovací frekvence 240 Hz a k tomu odezvy 1 ms (šedá-šedá), takže lze uhodnout, že to bude typ TN-film. Nelze tak čekat široké pozorovací úhly a kvalitní podání barev, což zde bylo vyměněno právě za rychlost. 
 
 
Zato tu máme na zadním panelu RGB LED podsvícení, které lze ovládat pomocí softwaru MSI Mystic Light a nastavit ho tak, aby zvolená barva odpovídala tomu, co se děje na obrazovce. 
 
Pozorovací úhly tak jsou 170 a 160 stupňů horizontálně a vertikálně, statický kontrast je 1000:1 a mezi vstupy patří DisplayPort 1.2 (nutný pro využití G-Sync) a HDMI 1.4. Monitor je také vybaven tříportovým hubem s podporou USB 3.0. O ceně a dostupnosti se tedy zatím nedozvíme nic. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek