www.svethardware.cz
>
>
>

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync

MSI uvádí Oculux NXG251R: rychlé LCD pro G-Sync
, , aktualita
Společnost MSI se přihlašuje s novým herním monitorem, který má zaujmout především svým rychlým panelem s obnovovací frekvencí až 240 Hz. Ta může být řízena pomocí technologie G-Sync, takže jde o LCD pro karty GeForce. 
K oblíbeným
reklama
MSI Oculux NXG251R bychom mohli už předem označit za levný herní monitor, avšak to neuděláme ze dvou důvodů. Výrobce jednak cenu dosud nezveřejnil a pak jde o model s G-Sync a takové nebývají zrovna levné. Nicméně se dá říci, že Oculux NXG251R je z hlediska své výbavy a nehledě na obnovovací frekvenci, spíše low-end. 
 
 
Nový monitor je vybaven 24,5" panelem s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů), který dosahuje zmíněné obnovovací frekvence 240 Hz a k tomu odezvy 1 ms (šedá-šedá), takže lze uhodnout, že to bude typ TN-film. Nelze tak čekat široké pozorovací úhly a kvalitní podání barev, což zde bylo vyměněno právě za rychlost. 
 
 
Zato tu máme na zadním panelu RGB LED podsvícení, které lze ovládat pomocí softwaru MSI Mystic Light a nastavit ho tak, aby zvolená barva odpovídala tomu, co se děje na obrazovce. 
 
Pozorovací úhly tak jsou 170 a 160 stupňů horizontálně a vertikálně, statický kontrast je 1000:1 a mezi vstupy patří DisplayPort 1.2 (nutný pro využití G-Sync) a HDMI 1.4. Monitor je také vybaven tříportovým hubem s podporou USB 3.0. O ceně a dostupnosti se tedy zatím nedozvíme nic. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek