MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence

MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence
, , aktualita
MSI si připravilo dvě nové základní desky řady TITANIUM, a to konkrétně X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. Slibují nám krom stříbrné barvy také dobré možnosti pro přetaktování a něco navíc.
K oblíbeným
reklama
Už v předchozím roce byla představena deska MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM, na niž navazují dnešní modely X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. U takových desek dnes samozřejmě nesmí chybět LED podsvícení, což zde zajišťuje MSI Mystic Light s příslušnou aplikací pro ovládání RGB LED pásků. To ale není hlavní výhodou těchto desek a také by nemělo, když za ně dáme až 12 tisíc korun s daní. To tedy platí pro model s čipsetem X99 pro procesory Haswell-E a Broadwell-E, který bude k dispozici během příštích 14 dní. Máme tu také jistý Turbo Socket s 2036 piny, který slibuje kvalitnější napájení procesoru, a tedy i lepší možnosti pro přetaktování. Samozřejmostí je vysokorychlostní port M.2 s podporou NVMe, který zvládne také rozhrané U.2. Jde o Turbo M.2 s EMI stíněním M.2 Steel Armor (je prostě opláštěn kovem) a podporou až 110 mm dlouhých SSD kartiček.

Také model Z170A MPOWER GAMING TITANIUM má v nabídce Turbo M.2 se Steel Armor, a to rovnou v počtu dvou. Díky menu M.2 Genie v BIOSu budeme moci ze dvou připojených SSD vytvořit pole RAID 0, takže se nám taková sestava odmění mnohem vyšší propustností. Tato základní deska bude k dispozici někdy v červnu za cenu 6300 Kč s daní.

Paměti DDR4 mají u obou modelů k dispozici DDR4 Boost i DDR4 Steel Armor a jak MSI informuje, to nám umožné je nataktovat až n a 3466 MHz na desce s X99 a na 3866 v případě Z170. Procesor zase může využít osmistuňový Game Boost a nastavení taktu až na 5 GHz, ale vedle toho se můžeme o jeho přetaktování postarat i pomocí ručního nastavení BIOSu

Pro nové PC skříně je tu přímý přední výstup USB typu C a pro těžké karty zase rámeček TITANIUM BACKPLATE, díky němuž mají desky zvládnout až 10kg zátěž. Zvuk obstará klasický Audio Boost 3 a Nahimic a pak má deska s X99 ve výbavě také Intel Wi-Fi generace AC. Další její výbava je následující:

  1.Titanium I/O štít
  2. BIOS Flashback+
  3. USB 3.1 Gen2 Type A+C
  4. Intel Wi-Fi AC
  5. Audio Boost 3 / Dragon Armor
  6. Mystic Light rozšíření
  7. Titanové cívky & Turbo Socket
  8. DDR4 Boost se Steel Armor
  9. Debug LED
  10. GAME Boost
  11. EZ Debug LED 2
  12. Tlačítko úplného vybití
  13. Přímý USB Type-C
  14. Přední USB 3.1 Gen2
  15. Turbo U.2
  16. PCI-E Steel Armor
  17. Turbo M.2 Steel Armor
  18. Duální BIOS
  19. OC Optimizer
  20. SATA Express


Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře