MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence

MSI X99 a Z170 TITANIUM: nové desky pro nadšence
, , aktualita
MSI si připravilo dvě nové základní desky řady TITANIUM, a to konkrétně X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. Slibují nám krom stříbrné barvy také dobré možnosti pro přetaktování a něco navíc.
K oblíbeným
reklama
Už v předchozím roce byla představena deska MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM, na niž navazují dnešní modely X99A XPOWER GAMING TITANIUM a Z170A MPOWER GAMING TITANIUM. U takových desek dnes samozřejmě nesmí chybět LED podsvícení, což zde zajišťuje MSI Mystic Light s příslušnou aplikací pro ovládání RGB LED pásků. To ale není hlavní výhodou těchto desek a také by nemělo, když za ně dáme až 12 tisíc korun s daní. To tedy platí pro model s čipsetem X99 pro procesory Haswell-E a Broadwell-E, který bude k dispozici během příštích 14 dní. Máme tu také jistý Turbo Socket s 2036 piny, který slibuje kvalitnější napájení procesoru, a tedy i lepší možnosti pro přetaktování. Samozřejmostí je vysokorychlostní port M.2 s podporou NVMe, který zvládne také rozhrané U.2. Jde o Turbo M.2 s EMI stíněním M.2 Steel Armor (je prostě opláštěn kovem) a podporou až 110 mm dlouhých SSD kartiček.

Také model Z170A MPOWER GAMING TITANIUM má v nabídce Turbo M.2 se Steel Armor, a to rovnou v počtu dvou. Díky menu M.2 Genie v BIOSu budeme moci ze dvou připojených SSD vytvořit pole RAID 0, takže se nám taková sestava odmění mnohem vyšší propustností. Tato základní deska bude k dispozici někdy v červnu za cenu 6300 Kč s daní.

Paměti DDR4 mají u obou modelů k dispozici DDR4 Boost i DDR4 Steel Armor a jak MSI informuje, to nám umožné je nataktovat až n a 3466 MHz na desce s X99 a na 3866 v případě Z170. Procesor zase může využít osmistuňový Game Boost a nastavení taktu až na 5 GHz, ale vedle toho se můžeme o jeho přetaktování postarat i pomocí ručního nastavení BIOSu

Pro nové PC skříně je tu přímý přední výstup USB typu C a pro těžké karty zase rámeček TITANIUM BACKPLATE, díky němuž mají desky zvládnout až 10kg zátěž. Zvuk obstará klasický Audio Boost 3 a Nahimic a pak má deska s X99 ve výbavě také Intel Wi-Fi generace AC. Další její výbava je následující:

  1.Titanium I/O štít
  2. BIOS Flashback+
  3. USB 3.1 Gen2 Type A+C
  4. Intel Wi-Fi AC
  5. Audio Boost 3 / Dragon Armor
  6. Mystic Light rozšíření
  7. Titanové cívky & Turbo Socket
  8. DDR4 Boost se Steel Armor
  9. Debug LED
  10. GAME Boost
  11. EZ Debug LED 2
  12. Tlačítko úplného vybití
  13. Přímý USB Type-C
  14. Přední USB 3.1 Gen2
  15. Turbo U.2
  16. PCI-E Steel Armor
  17. Turbo M.2 Steel Armor
  18. Duální BIOS
  19. OC Optimizer
  20. SATA Express


Zdroj: TZ MSI
reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář