MSI Z170I GAMING PRO AC: vybavená Mini ITX pro Skylake

MSI Z170I GAMING PRO AC: vybavená Mini ITX pro Skylake
, , aktualita
Pokud hledáte slušně vybavenou desku formátu Mini ITX pro procesory Skylake jako základní kámen herní sestavy, může vám dobře posloužit nová MSI Z170I GAMING PRO AC. Co nám tento model tedy nabídne?
K oblíbeným
reklama
Můžeme si představit malou sestavu založenou na nové desce MSI Z170I GAMING PRO AC, procesoru Intel Core i7-6700K, zbrusu nové grafické kartě AMD Radeon R9 Nano a výkonném SSD pro M.2, která by překvapovala svým výkonem, ale bohužel i cenou. Však už jen zmíněný procesor a grafická karta je kombinace v ceně cca 28.000 Kč a to ještě nemáme základní desku, paměti, zdroj, úložné zařízení, atd. Za malé rozměry a vysoký výkon se zkrátka platí a pro novou kartu R9 Nano to platí dvojnásob.
- klikněte pro zvětšení -


Podívejme se ale na samotnou základní desku MSI Z170I GAMING PRO AC, která na malé ploše nabídne slušnou výbavu, přičemž už dle označení je zřejmé, že tu nebude chybět moderní Wi-Fi 802.11ac. Deska je jinak připravena pro desktopové komponenty, takže obsahuje dva sloty DIMM pro DDR4 ve dvoukanálovém zapojení s kapacitou až 32 GB, slot PCI Express 3.0 x16, jeden M.2 se čtyřmi linkami PCI Express 3.0, jeden konektor SATA Express a čtyři SATA 6 Gbps. V případě potřeby tak nebude problém se zapojením až pěti SSD nebo jednoho SSD a čtyř pevných disků.

Procesor v socketu LGA 1151 využije pětifázové napájení z konektorů ATX (24pin) a přídavného 8pinového EPS. Deska dále nese ještě slot pro kartu mini PCIe, který je tedy již osazen modulem s Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Dále tu máme šest portů USB 3.0, osmikanálové audio a gigabitový Ethernet od Intelu. Deska také umožní přetaktování procesoru, přičemž je jasné, že nejlepší podmínky k tomu nenabídne, ale i tak bychom měli být schopni z Core i7 6700K nebo Core i5 6600K dostat několik set megahertz navíc.

Cena MSI Z170I GAMING PRO AC ještě nebyla ohlášena a dozvíme se ji v příštích týdnech, až dorazí na trh.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly
Společnost TSMC si na nedostatek práce nemůže stěžovat a spíše má starosti o to, jak co nejdříve rozšířit svou výrobní kapacitu a jak správně investovat do budoucna. Co říkají nejnovější finanční výsledky? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek