Multi-GPU řadič Hydra 100: bude i pro Nehalem?

Multi-GPU řadič Hydra 100: bude i pro Nehalem?
, , aktualita
O firmě LucidLogix Technologies jsme na našem serveru zatím nenapsali ani odstavec, přesto stojí za zmínku. Sídlí v Izraeli a mezi jeho významné investory patří Intel Capitals, Giza Venture Capital a Genesis Partners . A čím je tato společnost...
K oblíbeným
reklama
O firmě LucidLogix Technologies jsme na našem serveru zatím nenapsali ani odstavec, přesto stojí za zmínku. Sídlí v Izraeli a mezi jeho významné investory patří Intel Capitals, Giza Venture Capital a Genesis Partners . A čím je tato společnost výjimečná? Letos v létě oznámila dokončení vývoje univerzálního řadiče Hydra 100 pro spojení výkonu více grafických karet do jednoho celku. S tímto čipem by teoreticky neměl být problém vytvořit kombinaci až 4 karet od různých výrobců (např. ATI + Intel + NVIDIA + S3).


Blokové schéma řešení

Jeho výhoda spočívá v daleko efektivnějším rozdělní výpočtů a to přináší podstatně vyšší nárůst výkonu než klasické řešení CrossFire nebo SLI. Proslýchá se, že Lucid s Intelem intenzivně pracuje na vývoji nové verze základní desky pro Nehalem, tedy Smackover 2. Ta se má údajně objevit během léta 2009.


Předváděcí vzorek s čipem Hydra 100


Zdroj: ChipHell, The Inquier
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková