www.svethardware.cz
>
>
>
>

Muž omylem koupil Autopilota Tesly za $4280, aplikace nechtěla heslo

Muž omylem koupil Autopilota Tesly za $4280, aplikace nechtěla heslo
, , aktualita
Mnoho uživatelů je z elektromobilů Tesla nadšeno, ale málokdy to platí o jejich servisu a podpoře. Své si užil Dr. Ali Vaziri, který omylem zakoupil autopilota za 4280 USD kvůli nedostatkům aplikace. Zdaleka to totiž není poprvé, co se něco takového stalo.
K oblíbeným
reklama
Nákupy pomocí mobilních aplikací mohou být mnohdy ošemetné. Přesvědčil se o tom Dr. Ali Vaziri, který vlastní Teslu Model 3 a platil si prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně. Díky tomu měl v aplikaci uloženu platební kartu, což se mu vymstilo. Jednoho pěkného dne vytáhl ze zadní kapsy telefon, patrně ještě v kapse (nebo při vytahování z kapsy) došlo k nechtěné aktivaci aplikace Tesly i k nákupu jedné z položek, položil jej na nabíječku a za minutu přišla SMS z banky s potvrzením, že si zakoupil doplňkovou výbavu za $4280 (tou byla lepší verze Autopilota). Vaziri se zhrozil, protože žádného autopilota nechtěl. Tím ale peripetie zdaleka nekončily.
 
Tesla Model 3
 
Kontaktoval rychle zákaznickou podporu Tesly, jenže ta Vazirimu moc nepomohla. Odkázala ho na tlačítko pro refundaci, to ale v aplikaci nikde nenašel, takže byl odkázán na podporu na webových stránkách. Sám říká, že auto je samo o sobě skvělé, ale zákaznická podpora Tesly je hrozná a v tomto není jediný, kdo si to myslí. Platbu se pak snažil zablokovat přes podporu banky.
 
Zarážející je na celé věci zejména to, že aplikace k nákupu nevyžadovala žádné zvláštní potvrzení uživatele, žádné heslo a mnozí Teslu podezřívají, že je to schválně. Aplikace totiž dle několika průzkumníků využívá podezřelých hrátek s uživatelským rozhraním, které usnadňují neúmyslné zakoupení různých položek přes Internet. Není to totiž zdaleka poprvé, co se ozvali uživatelé, kteří omylem zakoupili položky v aplikaci, které nechtěli. Na některé z incidentů už v minulosti reagoval i sám Elon Musk, který přislíbil nápravu, a mnozí říkají, že se toto podezřelé chování značně zlepšilo a poslední verze aplikace už tato potvrzení nákupu vyžadují. Je tak docela dobře možné, že Vaziri měl starou verzi aplikace, což by vysvětlovalo absenci potvrzení i to, že nemohl najít tlačítko pro refundaci tam, kde mělo být.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů