www.svethardware.cz
>
>
>
>

Muž omylem koupil Autopilota Tesly za $4280, aplikace nechtěla heslo

Muž omylem koupil Autopilota Tesly za $4280, aplikace nechtěla heslo
, , aktualita
Mnoho uživatelů je z elektromobilů Tesla nadšeno, ale málokdy to platí o jejich servisu a podpoře. Své si užil Dr. Ali Vaziri, který omylem zakoupil autopilota za 4280 USD kvůli nedostatkům aplikace. Zdaleka to totiž není poprvé, co se něco takového stalo.
K oblíbeným
reklama
Nákupy pomocí mobilních aplikací mohou být mnohdy ošemetné. Přesvědčil se o tom Dr. Ali Vaziri, který vlastní Teslu Model 3 a platil si prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně. Díky tomu měl v aplikaci uloženu platební kartu, což se mu vymstilo. Jednoho pěkného dne vytáhl ze zadní kapsy telefon, patrně ještě v kapse (nebo při vytahování z kapsy) došlo k nechtěné aktivaci aplikace Tesly i k nákupu jedné z položek, položil jej na nabíječku a za minutu přišla SMS z banky s potvrzením, že si zakoupil doplňkovou výbavu za $4280 (tou byla lepší verze Autopilota). Vaziri se zhrozil, protože žádného autopilota nechtěl. Tím ale peripetie zdaleka nekončily.
 
Tesla Model 3
 
Kontaktoval rychle zákaznickou podporu Tesly, jenže ta Vazirimu moc nepomohla. Odkázala ho na tlačítko pro refundaci, to ale v aplikaci nikde nenašel, takže byl odkázán na podporu na webových stránkách. Sám říká, že auto je samo o sobě skvělé, ale zákaznická podpora Tesly je hrozná a v tomto není jediný, kdo si to myslí. Platbu se pak snažil zablokovat přes podporu banky.
 
Zarážející je na celé věci zejména to, že aplikace k nákupu nevyžadovala žádné zvláštní potvrzení uživatele, žádné heslo a mnozí Teslu podezřívají, že je to schválně. Aplikace totiž dle několika průzkumníků využívá podezřelých hrátek s uživatelským rozhraním, které usnadňují neúmyslné zakoupení různých položek přes Internet. Není to totiž zdaleka poprvé, co se ozvali uživatelé, kteří omylem zakoupili položky v aplikaci, které nechtěli. Na některé z incidentů už v minulosti reagoval i sám Elon Musk, který přislíbil nápravu, a mnozí říkají, že se toto podezřelé chování značně zlepšilo a poslední verze aplikace už tato potvrzení nákupu vyžadují. Je tak docela dobře možné, že Vaziri měl starou verzi aplikace, což by vysvětlovalo absenci potvrzení i to, že nemohl najít tlačítko pro refundaci tam, kde mělo být.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář