www.svethardware.cz
>
>
>

Muž si vyrobil létající oblek jako z Iron Mana

Muž si vyrobil létající oblek jako z Iron Mana
, , aktualita
Postavy ze sci-fi filmů se často můžou pyšnit nejrůznějšími technickými vymoženostmi. Není divu, že fanoušci se pak někdy snaží podobná zařízení vyrobit. Brit sestavil svou verzi létajícího obleku jako z Iron Mana.
K oblíbeným
reklama
O obleku, který bude připomínat ten z filmu Iron Man, sní hodně lidí. Mnohem menší počet nadšenců převede podobný létající oblek skutečně do reality. Muž z Velké Británie se ale výzvy nezalekl a sestavil si svůj vlastní oblek, s nímž si může hrát na Iron Mana. A navíc se s ním dostane skutečně do vzduchu.

Muž jménem Richard Browning si ke svému tělu připevnil šest tryskových motorů, které z něj společně se speciálním exoskeletonem udělají Iron Mana. Dohromady je oblek schopen vyprodukovat tolik síly, aby zvládl zvednout muže do vzduchu, takže Richard Browning může i létat.

Je jasné, že sestavení podobného obleku nebude tou nejlevnější záležitostí. Richard Browning do létacího přístroje investoval přibližně 50 000 dolarů, což je v přepočtu asi 1 300 000 korun. Všechny peníze však nešly přímo z Britovy kapsy, protože měl i nějaké investory a partnery, mezi něž se řadí například Red Bull.

Celá souprava dostala pojmenování Daedalus. Se jménem se tvůrce inspiroval v řecké mytologii, protože Daedalus byl otcem slavného letce Ikara, který na svou touhu po letu nakonec doplatil. Celý projekt nese název Gravity, na systém byly už i podány patenty.


Tvůrce zveřejnil i video, ve kterém se předvádí při vývoji svého létajícího obleku. Zdá se, že Britův koníček nepatří mezi ty nejbezpečnější. Na záběrech je možné vidět i začátky vývoje obleku Daedalus, původně se tryskové motory nacházely i na nohou.

Richard Browning sám tvrdí, že jeho oblek je bezpečný, protože je navržen tak, aby se pohyboval jen pomalu a nízko nad zemí. Dále se při provozu používá spínač, který vše vypne, pokud není zrovna stisknutý. Jako palivo používá Brit petrolej, ten by však v malých množstvích podle něj neměl být nebezpečný, i kdyby začal náhodou unikat. Při testování byli Richardu Browningu také k dispozici asistenti s hasicími přístroji.

Ovládání takového obleku stojí ale kromě odvahy i dost síly, sám Richard Browning musí posilovat, i když je bývalý voják. Svůj létající oblek by Brit v budoucnu rád viděl v záchranných akcích či u vojenských příslušníků. V současné době je však zařízení dobré jen na předvádění. V helmě má Richard Browning nově zabudovaný i displej od Sony, který mu ukazuje, kolik paliva ještě zbývá ve dvou nádržích připevněných na zádech.

Kromě zdokonalování svého obleku Iron Mana pracuje Brit i na miniaturních verzích obleku pro děti, které by měly být bezpečnější. Richard Browning chce totiž oblek i pro svého osmiletého syna, který mu pomohl vymyslet název Daedalus.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek