www.svethardware.cz
>
>
>
>

Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec

Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec
, , aktualita
Společnost Asus si připravila novou herní myš ROG Chakram, na které najdeme několik zajímavých funkcí. Máme tu například bezdrátové dobíjení akumulátoru prostřednictvím Qi, ale také thumbstick. 
K oblíbeným
reklama
Myš Asus ROG Chakram byla prezentována na letošním CES jako herní myš s velice zajímavou výbavou. Když pomineme povinnosti jako podsvícení Aura Sync RGB nebo senzor s co možná nejvyšším rozlišením (zde 16.000 dpi), pak tu máme bezdrátové dobíjení vestavěného akumulátoru pomocí Qi a především pak směrový ovladač pro palec, čili thumstick, který nabídne digitální i analogový režim a vyměnitelné čepičky. Asus ještě mluví o jistém "bezšroubkovém magnetickém designu", což platí pro přichycení vrchního průsvitného krytu, pod nějž si totiž můžeme uschovat USB transmitter.
 
 
Tlačítek na této myši jinak není moc, máme jich tu celkově pět plus kolečko a zmíněný thumbstick. Jeho pozice ovšem bude naprosto klíčová, neboť palec není na rozdíl od ostatních prstů tak ohebný a má velice omezený dosah, takže pokud se stane, že na thumbstick nedosáhnete pohodlně tak, abyste myš přitom drželi pohodlně a přirozeně, pak s ní těžko budete celkově spokojeni. Celé je to navíc umocněno tím, že thumbstick je na rozdíl od hlavních tlačítek velice malý a na rozdíl od nich bude třeba s ním umět hýbat všemi směry, aby k něčemu byl. 
 
 
Jak ukazuje druhý obrázek, magneticky není přichycen pouze vrchní kryt, ale také hlavní tlačítka a když ta vyjmeme, budeme moci snadno nahradit také jejich spínače. Vyměnitelná je také čepička palcového ovladače, což ovšem nic nemění na tom, že uživatel musí mít možnost myš uchopit pohodlně tak, aby na něj palcem bez problémů dosáhl. A jak je také vidět, hlavní kryt je opravdu průsvitný, neboť RGB logo ROG je umístěno až pod ním.  
 
 
Pro připojení myši můžeme využít buď 2,4GHz radiový transmitter, anebo také Bluetooth (BLE), jenomže s ním nebude fungovat thumbstick. Nabíjení pak může zajistit USB, což trvá kolem 80 minut a rozhodně nepůjde o občasnou záležitost, neboť na 2,4GHz rozhraní a s vypnutým podsvícením myš vydrží maximálně 79 hodin. 
 
Její rozměry jsou 133 x 77 x 43 mm a hmotnost 122 gramů. Dotazovací frekvence činí až 1000 Hz a senzor zvládne zmíněných 16.000 dpi a pohyb rychlostí až 400 palců za sekundu s akcelerací 40 G. Tlačítka bude pochopitelně možné programovat s tím, že thumbstick se může chovat jako analogový (všesměrový) nebo digitální (čtyřsměrový). Cena ROG Chakram byla stanovena na 150 USD a že byla vůbec poprvé představena loni na Gamescomu, na trhu ji můžeme očekávat velice brzy, a to ještě v lednu. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře