reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec

, , aktualita
Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec
Společnost Asus si připravila novou herní myš ROG Chakram, na které najdeme několik zajímavých funkcí. Máme tu například bezdrátové dobíjení akumulátoru prostřednictvím Qi, ale také thumbstick. 
Myš Asus ROG Chakram byla prezentována na letošním CES jako herní myš s velice zajímavou výbavou. Když pomineme povinnosti jako podsvícení Aura Sync RGB nebo senzor s co možná nejvyšším rozlišením (zde 16.000 dpi), pak tu máme bezdrátové dobíjení vestavěného akumulátoru pomocí Qi a především pak směrový ovladač pro palec, čili thumstick, který nabídne digitální i analogový režim a vyměnitelné čepičky. Asus ještě mluví o jistém "bezšroubkovém magnetickém designu", což platí pro přichycení vrchního průsvitného krytu, pod nějž si totiž můžeme uschovat USB transmitter.
 
 
Tlačítek na této myši jinak není moc, máme jich tu celkově pět plus kolečko a zmíněný thumbstick. Jeho pozice ovšem bude naprosto klíčová, neboť palec není na rozdíl od ostatních prstů tak ohebný a má velice omezený dosah, takže pokud se stane, že na thumbstick nedosáhnete pohodlně tak, abyste myš přitom drželi pohodlně a přirozeně, pak s ní těžko budete celkově spokojeni. Celé je to navíc umocněno tím, že thumbstick je na rozdíl od hlavních tlačítek velice malý a na rozdíl od nich bude třeba s ním umět hýbat všemi směry, aby k něčemu byl. 
 
 
Jak ukazuje druhý obrázek, magneticky není přichycen pouze vrchní kryt, ale také hlavní tlačítka a když ta vyjmeme, budeme moci snadno nahradit také jejich spínače. Vyměnitelná je také čepička palcového ovladače, což ovšem nic nemění na tom, že uživatel musí mít možnost myš uchopit pohodlně tak, aby na něj palcem bez problémů dosáhl. A jak je také vidět, hlavní kryt je opravdu průsvitný, neboť RGB logo ROG je umístěno až pod ním.  
 
 
Pro připojení myši můžeme využít buď 2,4GHz radiový transmitter, anebo také Bluetooth (BLE), jenomže s ním nebude fungovat thumbstick. Nabíjení pak může zajistit USB, což trvá kolem 80 minut a rozhodně nepůjde o občasnou záležitost, neboť na 2,4GHz rozhraní a s vypnutým podsvícením myš vydrží maximálně 79 hodin. 
 
Její rozměry jsou 133 x 77 x 43 mm a hmotnost 122 gramů. Dotazovací frekvence činí až 1000 Hz a senzor zvládne zmíněných 16.000 dpi a pohyb rychlostí až 400 palců za sekundu s akcelerací 40 G. Tlačítka bude pochopitelně možné programovat s tím, že thumbstick se může chovat jako analogový (všesměrový) nebo digitální (čtyřsměrový). Cena ROG Chakram byla stanovena na 150 USD a že byla vůbec poprvé představena loni na Gamescomu, na trhu ji můžeme očekávat velice brzy, a to ještě v lednu. 
 
Zdroj: Asus


reklama
reklama
reklama
reklama