www.svethardware.cz
>
>
>
>

Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec

Myš Asus ROG Chakram nabídne směrový ovladač pro palec
, , aktualita
Společnost Asus si připravila novou herní myš ROG Chakram, na které najdeme několik zajímavých funkcí. Máme tu například bezdrátové dobíjení akumulátoru prostřednictvím Qi, ale také thumbstick. 
K oblíbeným
reklama
Myš Asus ROG Chakram byla prezentována na letošním CES jako herní myš s velice zajímavou výbavou. Když pomineme povinnosti jako podsvícení Aura Sync RGB nebo senzor s co možná nejvyšším rozlišením (zde 16.000 dpi), pak tu máme bezdrátové dobíjení vestavěného akumulátoru pomocí Qi a především pak směrový ovladač pro palec, čili thumstick, který nabídne digitální i analogový režim a vyměnitelné čepičky. Asus ještě mluví o jistém "bezšroubkovém magnetickém designu", což platí pro přichycení vrchního průsvitného krytu, pod nějž si totiž můžeme uschovat USB transmitter.
 
 
Tlačítek na této myši jinak není moc, máme jich tu celkově pět plus kolečko a zmíněný thumbstick. Jeho pozice ovšem bude naprosto klíčová, neboť palec není na rozdíl od ostatních prstů tak ohebný a má velice omezený dosah, takže pokud se stane, že na thumbstick nedosáhnete pohodlně tak, abyste myš přitom drželi pohodlně a přirozeně, pak s ní těžko budete celkově spokojeni. Celé je to navíc umocněno tím, že thumbstick je na rozdíl od hlavních tlačítek velice malý a na rozdíl od nich bude třeba s ním umět hýbat všemi směry, aby k něčemu byl. 
 
 
Jak ukazuje druhý obrázek, magneticky není přichycen pouze vrchní kryt, ale také hlavní tlačítka a když ta vyjmeme, budeme moci snadno nahradit také jejich spínače. Vyměnitelná je také čepička palcového ovladače, což ovšem nic nemění na tom, že uživatel musí mít možnost myš uchopit pohodlně tak, aby na něj palcem bez problémů dosáhl. A jak je také vidět, hlavní kryt je opravdu průsvitný, neboť RGB logo ROG je umístěno až pod ním.  
 
 
Pro připojení myši můžeme využít buď 2,4GHz radiový transmitter, anebo také Bluetooth (BLE), jenomže s ním nebude fungovat thumbstick. Nabíjení pak může zajistit USB, což trvá kolem 80 minut a rozhodně nepůjde o občasnou záležitost, neboť na 2,4GHz rozhraní a s vypnutým podsvícením myš vydrží maximálně 79 hodin. 
 
Její rozměry jsou 133 x 77 x 43 mm a hmotnost 122 gramů. Dotazovací frekvence činí až 1000 Hz a senzor zvládne zmíněných 16.000 dpi a pohyb rychlostí až 400 palců za sekundu s akcelerací 40 G. Tlačítka bude pochopitelně možné programovat s tím, že thumbstick se může chovat jako analogový (všesměrový) nebo digitální (čtyřsměrový). Cena ROG Chakram byla stanovena na 150 USD a že byla vůbec poprvé představena loni na Gamescomu, na trhu ji můžeme očekávat velice brzy, a to ještě v lednu. 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů