www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na akvizici Armu firmou NVIDIA se podívá americká FTC

Na akvizici Armu firmou NVIDIA se podívá americká FTC
, , aktualita
Federální obchodní komise (FTC) se nejspíše na žádost firmy Qualcomm zaměří na akvizici firmy Arm, kterou si připravuje společnost NVIDIA. Qualcomm tímto záměrem NVIDIE není nadšen, jak se nedávno ukázalo.
K oblíbeným
reklama
Společnost Qualcomm se tak snaží akvizici Armu zabránit a jak jsme nedávno dozvěděli, oslovila proto řadu různých úřadů a mezi nimi i americkou FTC. NVIDIA by přitom ráda akvizovala Arm, na což si už připravuje obrovskou sumu 40 miliardů dolarů, i když pochopitelně jen málo z toho bude ve formě hotovosti. 
 
 
Společnost Arm je přitom velice důležitá pro mnohé firmy, neboť její procesory či procesorové technologie jsou využívány v miliardách zařízení a leckdo se tak obává toho, co by NVIDIA mohla s Armem provést. Ta ale může v každém případě počítat s tím, že bude mít při nakládání s Armem značně svázané ruce, tedy pokud akvizice vůbec proběhne. 
 
Nyní se dozvídáme, že FTC si dělá průzkum mezi jinými velkými technologickými společnostmi a ptá se jich na názor na celou věc. Uvádí se pak, že mezi obavy těchto firem patří třeba ta možnost, že NVIDIA by mohla upřednostnit při vývoji nových procesorových architektur vlastní zájmy a také že by mohla skrz Arm získávat citlivé informace, neboť mnohé společnosti se s ním radí ohledně vlastních designů a plánů. 
 
NVIDIA k tomu všemu řekla jen to, že jak regulátoři, tak i zákazníci Armu uvidí přínos v jejím plánu pokračovat s otevřeným licenčním modelem a zajistit transparentní vztahy se zákazníky. Dle City A.M. ovšem této akvizici není krom firmy Qualcomm nakloněn ani Google či Microsoft, kteréžto firmy ji vidí jako velkou hrozbu pro celé konkurenční prostředí. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala