www.svethardware.cz
>
>
>

Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu

Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu
, , aktualita
Ještě před pár týdny bychom řekli, že kryptoměny nemají žádné využití v běžném platebním styku. Události posledních dní ale říkají, že by přeci jen mohly mít i funkci měny. Nyní tu máme nejdražší prodanou nemovitost za kryptoměnu.
K oblíbeným
reklama
Pro mnohé jsou kryptoměny jen prostředkem pro spekulanty a zločince. Situace posledních dní ale ukazují, že se možná přeci jen stanou i platidlem. Salvádor uzákonil Bitcoin jako druhou oficiální měnu vedle dolaru, setkáváme se s kryptoměnami také čím dál více také jako prostředkem pro placení (např. jedna německá taxislužba začala přijímat BTC, ETH i DOGE). Jsou to sice zatím jen malé střípky, ale právě ony mohou znamenat, že se takové použití začne rozrůstat. Na Floridě je dokonce už možné kupovat nemovitosti a platit pomocí kryptoměn. Před několika dny tak byl ohlášen rekord, kdy se na Miami Beach prodal penthouse v Arte Surfside přepočtu za 22,5 mil. USD (472 mil. Kč).
 
 
jeden z bytů v Arte Surfside
 
Transakce trhla rekord nejen v nejdražší nemovitosti koupené za kryptoměnu, ale také za nejdražší čtvereční metr na Miami Beach. Za čtvereční stopu zaplatil nový majitel 4440,5 USD, což dělá 47800 USD za m2, resp. rovný milion Kč za m2.
 
Neví se, kdo to byl, a ani jaká kryptoměna byla použita. Pokud by to byl Bitcoin, při dnešních cenách by šlo o zhruba 630 BTC. Byt se nachází v 9. patře z 12, má rozlohu 470 m2 a terasa přidává dalších 275 m2. Dle majitelů domu jsou kryptoměny budoucností, sami v nich mají investovány peníze a myslí si, že ti, kteří na nich zbohatli, je také budou chtít utratit. A nákup nemovitosti může být jeden ze způsobů, jak to učinit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala