www.svethardware.cz
>
>
>

Na Internetu se povaluje uniklá databáze 533 milionů účtů z Facebooku

Na Internetu se povaluje uniklá databáze 533 milionů účtů z Facebooku
, , aktualita
Před pár lety uniklo Facebooku spoustu dat jeho uživatelů a tyto databáze se volně povalují na internetu. Nyní se našla obří databáze čítající údaje z 533 milionů uživatelských účtů z této sociální sítě.
K oblíbeným
reklama
Chcete-li chránit svá uživatelská data, účet na Facebooku není zrovna ideálním místem. Společnosti v minulosti už několikrát unikla data uživatelů, která se nyní volně povalují Internetem. Měli jsme tu úniky se 419, 267 i 300 miliony účty z této sociální sítě. Nyní se našla další, která čítá dokonce data ze 533 milionů účtů. Podle Facebooku jde o data uniklá v roce 2019, přičemž chyba, která způsobila únik, byla napravena v srpnu 2019. Patrně jde ale i o kompilaci předchozích úniků do jedné databáze.
 
Facebook logo
 
Najít tu lze ID účtů, telefonní čísla, plná jména, místa pobytu, data narození, někdy i e-mailové adresy a další údaje zveřejněné na síti. Obvykle si hackeři a jim podobní takové databáze nechávají pro prodej co nejdéle, dají se totiž velmi dobře monetizovat. Otázkou je, zda je to u této ještě možné, úniků z Facebooku se totiž na síti povaluje už tolik, že tato databáze je jen jednou z mnoha.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek