www.svethardware.cz
>
>
>

Na MIT vyvinuli MegaMIMO 2.0 Wi-Fi s 3× vyšší rychlostí

Na MIT vyvinuli MegaMIMO 2.0 Wi-Fi s 3× vyšší rychlostí
, , aktualita
Rychlost a stabilita Wi-Fi je v přeplněných místech velkým problémem. Výzkumníci z MIT se snaží vyřešit tento problém a představili MegaMIMO 2.0. Nová verze slibuje až 3× vyšší rychlost přenosu v přeplněných místech.
K oblíbeným
reklama
Na přeplněných místech, kde jsou připojeny stovky uživatelů najednou, je často velký problém s rychlostí a stabilitou připojení. Laboratoř Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) na MIT vedená profesorkou Dinou Katabi, přichází se systémem MegaMIMO 2.0. Ten umožňuje zdvojnásobit dosah Wi-Fi signálu a rychlost může vzrůst na více než trojnásobek.


MIT MegaMIMO


Systém se snaží o lepší využití každé z frekvencí bez vytváření interferencí díky synchronizací fází všech přístupových bodů. Jejich vyšší množství totiž rychlost nezlepšuje, ale spíše zvyšuje počet interferencí. Nový systém pracuje na tom, aby spolu přístupové body správně spolupracovaly a při experimentech bylo změřeno navýšení rychlosti přenosu až na 330 %. Předpokládá se, že se tato technologie objeví brzy i komerčně v praxi.

Zdroj: news.mit.edu
reklama
Nejnovější články
Navi 3X v obrazech, jak mohou vypadat chystaná GPU pro Radeony? Navi 3X v obrazech, jak mohou vypadat chystaná GPU pro Radeony?
Na webu se už živě diskutuje o tom, jak budou vypadat chystané čipy Navi 3X pro příští grafické karty Radeon. Mluvit tak budeme o Navi 31, Navi 32 a Navi 33, jejichž diagramy dal dohromady Olrak z dostupných fám. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje Návrat 3Dfx pod investiční společností Jansen Products? Legrace pokračuje
Nedávno byl na Twitteru zřízen účet zvaný 3dfx Interactive, kde se poté objevily informace o velkém návratu této společnosti na scénu. Bylo však prakticky vyloučeno, aby ta navázala na svou práci starou už více než 20 let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 365: jaká jsou úskalí online PC? Windows 365: jaká jsou úskalí online PC?
Microsoft už dal velkým firmám k dispozici svou službu Windows 365, která jim dává možnost vyměnit svá fyzická PC za všemožné nevýkonné klienty přistupující k virtuálním PC přes Internet. Jaká tu ale máme úskalí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Fanoušci přepracují Half-Life 2 s požehnáním od Valve, přijde "brzy" Fanoušci přepracují Half-Life 2 s požehnáním od Valve, přijde "brzy"
Snahy o vylepšování her v rámci komunit fanoušků se ne vždy setkají s pochopením autorů či spíše herních nakladatelů a nezřídka pak přichází na řadu právníci či alespoň jejich hrozba. V případě Half-Life 2: Remastered Collection to tak být nemá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Arrow, Lunar a Nova Lake, aneb co dalšího se chystá? Intel Arrow, Lunar a Nova Lake, aneb co dalšího se chystá?
Intel nám nedávno dal nahlédnout do svých plánů do budoucna, kde už jsou jasně uvedeny i vícečipové běžné procesory pro PC. Nyní se ale nově objevily dosud neznámé názvy Arrow Lake a Nova Lake a opět pak Lunar Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře