www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Na podzim přijde Windows 10 Fall Creators Update

Na podzim přijde Windows 10 Fall Creators Update
, , aktualita
Letos tak přijdou na svět celkově dvě velké aktualizace systému Windows 10 s názvem Creators Update, z nichž ta první už je na trhu. Na podzim pak přijde Fall Creators Update, která tak také bude zaměřena na tvůrce obsahu.
K oblíbeným
reklama
Microsoft se o připravovaném Fall Creators Update zabýval ve druhém dni své konference pro vývojáře Build 2017 a vůbec poprvé se tak rozpovídal o tom, co nám má tato verze nabídnout. Je tu několik velkých témat, mezi něž patří také Microsoft Fluent Design System, vylepšená spolupráce napříč platformami využívajícími Windows 10, dále vylepšený Cloud Clipboard nebo funkce OneDrive Files On-Demand. Vedle toho můžeme zmínit také novou aplikaci Windows Story Remix nebo nový obsah pro Windows Store, do nějž se má dostat i Apple iTunes nebo různé distribuce linuxových OS.

Microsoft Fluent Design je tématem následujícího videa a jde o další úpravy uživatelského rozhraní systému, přičemž se mluví o "intuitivním, harmonickém, dobře reagujícím a inkluzivním" (ve smyslu zapojení více platforem) UI


Windows Story Remix, aplikace založená na UAP a .NET, využívá umělou inteligenci, která se má naučit tvořit "příběhy" z našich fotografií a videí. Výsledné výtvory budou využívat i hudbu, různá témata, prolínání scének, 3D objekty i Windows Ink. A opět tu máme připraveno video, které nám na Story Remix poskytne lepší pohled.


Windows 10 Fall Creators Update dále nabídne třeba Windows Timeline. Půjde o aplikaci, která nám nabídne v časové ose data, která jsme v jisté době používali, což platí i pro aplikace nebo navštívené webové stránky. Jde tak o jakousi souhrnnou historii v rámci celého systému.


Cortana pak dostane podobnou funkci, která nám umožní navázat na opuštěnou práci napříč různými zařízeními s Windows, iOS i Androidem, takže si budeme moci na telefonu otevřít stejné dokumenty či stránky, které jsme měli otevřeny na desktopu. Po boku toho přijde také rozšířená funkčnost clipboardu (schránky), která dostane podporu cloudu, takže budeme moci do ní ukládat i obsah, který pak využijeme na jiném zařízení, třeba telefonu. Podporován je text, odkazy, fotografie i animované gify.

A pak se bude Microsoft snaži i rozšířit nabídku Windows Store, kam se dostanou také iTunes, a to včetně Apple Music a iTunes Store. To má nastat do konce tohoto roku a očekává se také Spotify, různé aplikace od Autodesk či SAP a dokonce tu už jsou také instalace linuxových distribucí, jako je Ubuntu, SUSE či Fedora. Bude tak možné na Windows 10 provozovat i aplikace pro Linux spouštěné vedle klasických Win32 či UWP aplikací. Nejde tak o virtualizaci či dual-boot.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek