www.svethardware.cz
>
>
>

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů
, , aktualita
Pokud má Chris Roberts něco velice dobře ošetřeno, pak je to zcela jistě způsob financování vývoje hry Star Citizen, na niž se přímo od fanoušku vybralo již více než čtvrt miliardy dolarů. Čili necelých šest miliard korun.  
K oblíbeným
reklama
Nyní je to tak již více než 251 milionů dolarů od téměř dvou a půl milionů lidí, což by znamenalo, že každý v průměru vývojářům poslal již sto dolarů, nicméně jistý podíl financí pochází také od větších investorů. Většina z nich pochopitelně zaplatila jen nutné minimum, ale na druhé straně jsou tu i případy, kdy se někdo nerozpakoval zaplatit i tisíce dolarů za bohatou sbírku lodí, která mu po spuštění hry zůstane. 
 
 
V posledním týdnu byl přitom zaznamenán náhlý příval financí, když do kapes vývojářů přiteklo dalších osm milionů dolarů. Není těžké uhodnout proč, ostatně přišel další ročník akce Citizencon a s ním i možnost si hru vyzkoušet zdarma, takže ta evidentně přitáhla další ovečky, a to pochopitelně i díky pozornosti médií. 
 
Aktuálně je k dispozici alfaverze 3.7 s tím, že na konci tohoto roku můžeme očekávat už alfu 3.8. Od vydání alfy 3.0 tak už uplynou dva roky, neboť tvůrci slíbili a víceméně to dodržují, že na konci každého kvartálu bude vypuštěna nová verze. Ta chystaná nabídne mimo jiné i Planet Tech 4.0 s lepším podáním planet či měsíců, nový PvP režim Theatres of War spojující boj v lodích a na nohou, očekávat můžeme vyšší výkon, atd
 
Stojí za zmínku, že vývojáři z Cloud Imperium Games původně mířili daleko níž a v kampani na Kickstarteru žádali "jen" 500.000 dolarů pro duchovní pokračování Wing Commandera a Freelancera. Byly to u obvyklé bonusy v případě, že by byla cílová částka překročena, ovšem postupem času se připravovaná hra změnila k nepoznání a dnes jde o veřejně nejbohatěji financovaný projekt. 
 
Co se týče kampaně pro jednoho hráče ze světa Star Citizen, kterou známe jako Squadron 42, ta by měla být už konečně připravena v příštím roce. Ovšem až bude na trhu, pak bude možné tomu opravdu věřit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře