www.svethardware.cz
>
>
>

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů
, , aktualita
Pokud má Chris Roberts něco velice dobře ošetřeno, pak je to zcela jistě způsob financování vývoje hry Star Citizen, na niž se přímo od fanoušku vybralo již více než čtvrt miliardy dolarů. Čili necelých šest miliard korun.  
K oblíbeným
reklama
Nyní je to tak již více než 251 milionů dolarů od téměř dvou a půl milionů lidí, což by znamenalo, že každý v průměru vývojářům poslal již sto dolarů, nicméně jistý podíl financí pochází také od větších investorů. Většina z nich pochopitelně zaplatila jen nutné minimum, ale na druhé straně jsou tu i případy, kdy se někdo nerozpakoval zaplatit i tisíce dolarů za bohatou sbírku lodí, která mu po spuštění hry zůstane. 
 
 
V posledním týdnu byl přitom zaznamenán náhlý příval financí, když do kapes vývojářů přiteklo dalších osm milionů dolarů. Není těžké uhodnout proč, ostatně přišel další ročník akce Citizencon a s ním i možnost si hru vyzkoušet zdarma, takže ta evidentně přitáhla další ovečky, a to pochopitelně i díky pozornosti médií. 
 
Aktuálně je k dispozici alfaverze 3.7 s tím, že na konci tohoto roku můžeme očekávat už alfu 3.8. Od vydání alfy 3.0 tak už uplynou dva roky, neboť tvůrci slíbili a víceméně to dodržují, že na konci každého kvartálu bude vypuštěna nová verze. Ta chystaná nabídne mimo jiné i Planet Tech 4.0 s lepším podáním planet či měsíců, nový PvP režim Theatres of War spojující boj v lodích a na nohou, očekávat můžeme vyšší výkon, atd
 
Stojí za zmínku, že vývojáři z Cloud Imperium Games původně mířili daleko níž a v kampani na Kickstarteru žádali "jen" 500.000 dolarů pro duchovní pokračování Wing Commandera a Freelancera. Byly to u obvyklé bonusy v případě, že by byla cílová částka překročena, ovšem postupem času se připravovaná hra změnila k nepoznání a dnes jde o veřejně nejbohatěji financovaný projekt. 
 
Co se týče kampaně pro jednoho hráče ze světa Star Citizen, kterou známe jako Squadron 42, ta by měla být už konečně připravena v příštím roce. Ovšem až bude na trhu, pak bude možné tomu opravdu věřit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek