www.svethardware.cz
>
>
>

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů

Na vývoj Star Citizen se vybralo už čtvrt miliardy dolarů
, , aktualita
Pokud má Chris Roberts něco velice dobře ošetřeno, pak je to zcela jistě způsob financování vývoje hry Star Citizen, na niž se přímo od fanoušku vybralo již více než čtvrt miliardy dolarů. Čili necelých šest miliard korun.  
K oblíbeným
reklama
Nyní je to tak již více než 251 milionů dolarů od téměř dvou a půl milionů lidí, což by znamenalo, že každý v průměru vývojářům poslal již sto dolarů, nicméně jistý podíl financí pochází také od větších investorů. Většina z nich pochopitelně zaplatila jen nutné minimum, ale na druhé straně jsou tu i případy, kdy se někdo nerozpakoval zaplatit i tisíce dolarů za bohatou sbírku lodí, která mu po spuštění hry zůstane. 
 
 
V posledním týdnu byl přitom zaznamenán náhlý příval financí, když do kapes vývojářů přiteklo dalších osm milionů dolarů. Není těžké uhodnout proč, ostatně přišel další ročník akce Citizencon a s ním i možnost si hru vyzkoušet zdarma, takže ta evidentně přitáhla další ovečky, a to pochopitelně i díky pozornosti médií. 
 
Aktuálně je k dispozici alfaverze 3.7 s tím, že na konci tohoto roku můžeme očekávat už alfu 3.8. Od vydání alfy 3.0 tak už uplynou dva roky, neboť tvůrci slíbili a víceméně to dodržují, že na konci každého kvartálu bude vypuštěna nová verze. Ta chystaná nabídne mimo jiné i Planet Tech 4.0 s lepším podáním planet či měsíců, nový PvP režim Theatres of War spojující boj v lodích a na nohou, očekávat můžeme vyšší výkon, atd
 
Stojí za zmínku, že vývojáři z Cloud Imperium Games původně mířili daleko níž a v kampani na Kickstarteru žádali "jen" 500.000 dolarů pro duchovní pokračování Wing Commandera a Freelancera. Byly to u obvyklé bonusy v případě, že by byla cílová částka překročena, ovšem postupem času se připravovaná hra změnila k nepoznání a dnes jde o veřejně nejbohatěji financovaný projekt. 
 
Co se týče kampaně pro jednoho hráče ze světa Star Citizen, kterou známe jako Squadron 42, ta by měla být už konečně připravena v příštím roce. Ovšem až bude na trhu, pak bude možné tomu opravdu věřit. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala