www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nadílka od Asusu nejen pro hráče: monitor TUF Gaming VG289Q1A a router RT-AX68U

Nadílka od Asusu nejen pro hráče: monitor TUF Gaming VG289Q1A a router RT-AX68U
, , aktualita
Asus těsně před Vánoci oznámil dva nové produkty. Prvním z nich je 28palcový herní monitor s IPS a 4K rozlišením. Druhým je potom router podporující Wi-Fi 6, který využívá úsporný vertikální design.
K oblíbeným
reklama
Asus dnes oznámil dvě novinky, které se sice nestihnou dostat pod vánoční stromeček, ale na pulty obchodů by měly dorazit začátkem příštího roku. Jako první si představíme herní monitor TUF Gaming VG289Q1A, který cílí především na hráče. Prozrazuje to již design s agresivně tvarovaným stojanem. Tento model nejde do žádných experimentů se zakřivením, ale využívá běžný plochý panel s úhlopříčkou 28 palců a rozlišením 4K Ultra HD, tedy 3840 x 2160 pixelů. Technologie IPS pomohla docílit pozorovacích úhlů 178 stupňů a pokrytí 90 % barevného prostoru DCI-P3.
 
 
Panel se chlubí 10bitovou barevnou hloubku a podporuje také formát vysokého dynamického rozsahu HDR10. Specifikace na oficiálních stránkách Asusu hovoří o maximálním jasu 350 nitů, statickém kontrastním poměru 1000:1, obnovovací frekvenci 60 Hz nebo odezvě 5 ms (GTG, tedy z šedé na šedou). Monitor byl také certifikován pro technologie AMD FreeSync a VESA Adaptive-Sync, které eliminují trhání obrazu.
 
Výrobce nezapomněl přidat vlastní technologie pro vylepšení obrazu. Shadow Boost vyjasňuje tmavé oblasti hry bez přeexponování světlejších oblastí, GameVisual nabízí sedm přednastavených režimů zobrazení pro různé typy her a klávesová zkratka GamePlus přidává na obrazovku drobné pomocníky, jako je zaměřovač nebo počet FPS. O pohodlí očí se stará filtr modrého světla a technologie eliminující blikání. Kromě dvou portů HDMI 1.4 nechybí ani DisplayPort 1.2 nebo audio jack.
 
 
Druhou oznámenou novinkou se stal router Asus RT-AX68U, který se svou výbavou zařadí někam do střední třídy. Zákazníky láká na podporu standardu Wi-Fi 6 a rychlost přenosu dat až 2 700 Mb/s, samozřejmě v pásmech 2,4 GHz i 5 GHz. Kromě vyšší rychlosti přináší Wi-Fi 6 uživatelům také delší dosah a kapacitu ve srovnání s předchozím standardem. Router byl vybaven jedním portem Gigabit Ethernet pro upstream a čtyřmi pro downstream. Zajímavý je také samotný design routeru, který umožňuje postavení ve vertikální poloze.
 
Taiwanský výrobce přidal dvě vlastní technologie AiMesh a AiProtection Pro. První z nich umožňuje snadné nastavení mesh systému s dalšími kompatibilními routery od Asusu. Druhá z technologií potom funguje jako webový filtr od společnosti Trend Micro, který přidává další stupeň ochrany před škodlivým obsahem. Rodiče také mohou nastavit dodatečnou ochranu pro děti. Pomocí funkce Instant Guard lze zase nahradit služby VPN třetích stran a samozřejmostí je ovládání routeru pomocí mobilní aplikace.
 
Ani jedna z novinek zatím není dostupná na trhu. Ceny prozrazeny nebyly.
 
Zdroj: Asus.com (1, 2) via Techpowerup.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus
Nezahráváme si tu s jistou symbolikou, ale jen uvádíme výsledek taktovacího pokusu, kterou předvedl overclocker ve jménu společnosti G.Skill. Využil k tomu samozřejmě její pamětí DDR5, a to na desce Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů