Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody
, , aktualita
Americké námořnictvo již brzy začne využívat nové pomůcky v boji. Půjde o drony Blackwing, které mohou být umístěny na ponorkách a vypuštěny z vody do vzduchu. Uloženy jsou v tubě o průměru 7,5 centimetru.
K oblíbeným
reklama
Americké námořnictvo brzy zmodernizuje své bojové pomůcky o flotilu dronů Blackwing, které byly vyvinuty společností AeroVironment v programu "Advanced Weapons Enhanced by Submarine UAS against Mobile targets (AWESUM)". I když samotné drony létají ve vzduchu, vypouští se ze 7,5 centimetru širokých tub na ponorkách potopených ve vodě. Jakmile dosáhnou vodní hladiny, rozloží se do formy létajícího dronu o délce zhruba 50 centimetrů. Drony Blackwing váží méně než 2 kilogramy.


Drony Blackwing


Najdete na nich nejrůznější senzory a schopnost šifrované komunikace. Drony budou využívány k průzkumu, ale mohou nést i zbraně (zejména pro vlastní obranu). Energie by pak měla stačit na 60 minut letu. Námořnictvo Spojených států plánuje koupit 150 kusů těchto druhů ve fiskálním roce 2017, ale zatím není jasné, kdy budou nasazeny do akce. Patrně na sebe ale nenechají dlouho čekat.

Zdroje: defensetech.org, engadget.com, extrahw.com
reklama
Nejnovější články
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů