Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody
, , aktualita
Americké námořnictvo již brzy začne využívat nové pomůcky v boji. Půjde o drony Blackwing, které mohou být umístěny na ponorkách a vypuštěny z vody do vzduchu. Uloženy jsou v tubě o průměru 7,5 centimetru.
K oblíbeným
reklama
Americké námořnictvo brzy zmodernizuje své bojové pomůcky o flotilu dronů Blackwing, které byly vyvinuty společností AeroVironment v programu "Advanced Weapons Enhanced by Submarine UAS against Mobile targets (AWESUM)". I když samotné drony létají ve vzduchu, vypouští se ze 7,5 centimetru širokých tub na ponorkách potopených ve vodě. Jakmile dosáhnou vodní hladiny, rozloží se do formy létajícího dronu o délce zhruba 50 centimetrů. Drony Blackwing váží méně než 2 kilogramy.


Drony Blackwing


Najdete na nich nejrůznější senzory a schopnost šifrované komunikace. Drony budou využívány k průzkumu, ale mohou nést i zbraně (zejména pro vlastní obranu). Energie by pak měla stačit na 60 minut letu. Námořnictvo Spojených států plánuje koupit 150 kusů těchto druhů ve fiskálním roce 2017, ale zatím není jasné, kdy budou nasazeny do akce. Patrně na sebe ale nenechají dlouho čekat.

Zdroje: defensetech.org, engadget.com, extrahw.com
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů