www.svethardware.cz
>
>

Nanocoated Cathode Powders: lék na vybuchující baterie?

Nanocoated Cathode Powders: lék na vybuchující baterie?
, , aktualita
Vybuchující baterie Li-ion jsou problém, který nyní potrápil a ještě bude nějaký čas trápit především Samsung. Není tak divu, že se firmy snaží tento problém řešit a lékem na něj by mohl být Nanocoated Cathode Powders.
K oblíbeným
reklama
Problémy s vybuchujícím bateriemi poslaly celou řadu Galaxy Note 7 do křemíkového pekla a Samsungu zařídily rovněž pekelnou finanční ztrátu a nejhorší výdělek za poslední dva roky. Operační zisk mobilní divize šel dolů dokonce o 95 procent, takže firma by si teď jistě přála, kdyby byla na trhu technologie, jež by spolehlivě zabránila bateriím ve výbuchu.

Společnost Forge Nano uvádí, že Samsung se mohl skutečně těmto potížím vyhnout, kdyby jím použité baterie využívaly technologii Nanocoated Cathode Powders. Svou technologii propagoval u EETimes viceprezident firmy Dr. James Trevey, který uvádí, že ta především zvyšuje teplotní práh, po jehož překročení hrozí defekt a vzplanutí nebo rovnou výbuch baterií.

Forge Nano využívá jistý proces Atomic Layer Deposition (ALD), s jehož pomocí vytváří povlak na katodě, který je s ní chemicky spojen. Trevey se odvolává na nezávislé testy a výzkumy, v nichž se mělo prokázat, že takový povlak dokáže zabránit exotermické reakci. Na základě toho společnost Forge Nano získala od amerického Ministerstva energetiky 20 milionů dolarů na to, aby vývoj své technologie posunula dopředu. Plánuje si tak postavit podstatně větší továrnu na výrobu nanostrukturovaných materiálů, jež mohou posloužit jako prevence před nehodami různých typů baterií, jimž hrozí přehřívání a chemická nestabilita.

Zdroj: EETimes
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek