www.svethardware.cz
>
>

Nanocoated Cathode Powders: lék na vybuchující baterie?

Nanocoated Cathode Powders: lék na vybuchující baterie?
, , aktualita
Vybuchující baterie Li-ion jsou problém, který nyní potrápil a ještě bude nějaký čas trápit především Samsung. Není tak divu, že se firmy snaží tento problém řešit a lékem na něj by mohl být Nanocoated Cathode Powders.
K oblíbeným
reklama
Problémy s vybuchujícím bateriemi poslaly celou řadu Galaxy Note 7 do křemíkového pekla a Samsungu zařídily rovněž pekelnou finanční ztrátu a nejhorší výdělek za poslední dva roky. Operační zisk mobilní divize šel dolů dokonce o 95 procent, takže firma by si teď jistě přála, kdyby byla na trhu technologie, jež by spolehlivě zabránila bateriím ve výbuchu.

Společnost Forge Nano uvádí, že Samsung se mohl skutečně těmto potížím vyhnout, kdyby jím použité baterie využívaly technologii Nanocoated Cathode Powders. Svou technologii propagoval u EETimes viceprezident firmy Dr. James Trevey, který uvádí, že ta především zvyšuje teplotní práh, po jehož překročení hrozí defekt a vzplanutí nebo rovnou výbuch baterií.

Forge Nano využívá jistý proces Atomic Layer Deposition (ALD), s jehož pomocí vytváří povlak na katodě, který je s ní chemicky spojen. Trevey se odvolává na nezávislé testy a výzkumy, v nichž se mělo prokázat, že takový povlak dokáže zabránit exotermické reakci. Na základě toho společnost Forge Nano získala od amerického Ministerstva energetiky 20 milionů dolarů na to, aby vývoj své technologie posunula dopředu. Plánuje si tak postavit podstatně větší továrnu na výrobu nanostrukturovaných materiálů, jež mohou posloužit jako prevence před nehodami různých typů baterií, jimž hrozí přehřívání a chemická nestabilita.

Zdroj: EETimes
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář