22.6.2019, Kateřina Hoferková, aktualita

Zakázka pro NASA na kosmické lodě určené pro lety astronautů k Mezinárodní vesmírné stanici nabírá další zpoždění. NASA se musí smířit s tím, že ani toto léto SpaceX ani Boeing nezvládnou provést testovací let s posádkou. 

reklama
Bezpečnost | od: hobitt (42)  24.6.201917:26
Na druhou stranu proto se ty testy dělají, aby se to otestovalo a zjistilo, jestli to funguje. Lepší počkat, než řešit úmrtí.

Sojuz není o moc ­"bezpečnější­". Rusům to také trvalo hodně dlouho, než tu loď vyladili do dnešní podoby. A mezitím jim to také hodněkrát bouchlo i s lidma na palubě. Jen se o tom nikdo nedověděl, protože to utajovali.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pěkně, pěkně. | od: wrah666 (2477)  23.6.20197:46
SpaceX to bouchlo ­(ne při letu­) a neumí přistát na padáku. ­(Vcelku logické, když celou dobu soustředili úsilí na bezpečné přistání s motorem­) Oproti tomu Boeing prokázal obrovský ­"zájem­" o bezpečí cestujících a naopak ukázal, jak se správně falšují bezpečnostní certifikáty a schválení nového typu letounu. Plus kdy je po kritické chybě vhodný čas na opravu, než to zabije další lidi. A netýká se to jen 737. 787 má pro změnu poruchový požární systém a B to také ­"řeší­".. Maňána, maňána, možná s tím někdy něco uděláme, ale klídek, pohoda, zatím to ­(snad­) nikoho nezabilo. Mám tušení, že astronauti budou létat na Sojuzech¨ještě delší dobu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Pěkně, pěkně. | od: DarkRichelieu (600)  23.6.201913:39
Mezitim rusové vyvinou novou raketu a motory za peníze za sedadla do sojuzu. Možna se to SpeceX a Boeingu podaří, ale co když to bouchne s posadkou. Tlak na vytlačení ruského taxíku je velký, tak, aby to nevedlo k dalši tragédii.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.