Našlo se půl milionu karet GeForce RTX 3000 v zapomenutém kontejneru?

Našlo se půl milionu karet GeForce RTX 3000 v zapomenutém kontejneru?
, , aktualita
Herní svět prahne po nových grafických kartách GeForce a Radeon, jichž je na trhu stále velice málo a chtělo by se říci, že se tomu ani nelze divit, když se statisíce karet válejí ve ztracených lodních kontejnerech. Anebo neválejí?
K oblíbeným
reklama
Poněkud přeháníme, protože tento kontejner se prý objevil jen jeden, ale zato má dle dostupných informací obsahovat neuvěřitelný půlmilion karet GeForce RTX 3000. To rozhodně není takové množství, aby po něm nikdo nepátral a od NVIDIE se dle zdroje dozvídáme, že pátrání skutečně probíhalo. 
 
 
Viceprezident Jeff Fisher dle Geeknetic.es uvádí, že tato zásilka byla hledána po celé měsíce. Samsung tvrdil, že odešla z továrny, ale nebyly k dispozici žádné dokumenty ukazující na to, že by dorazila do místa určení. NVIDIA tak nyní uvádí, že tyto nalezené karty budou co nejdříve vyslány na trh, kde by mohly zásadním způsobem vylepšit nabídku. 
 
Kontejner plný karet se nakonec našel v přístavu stále ještě v Jižní Koreji, kde jej objevil jeden ze zaměstnanců, který si všiml loga firmy NVIDIA. V krabici pak objevil samé karty GeForce RTX 3080, přičemž k samotnému kontejneru nebyla k dispozici žádná dokumentace. Oficiálně to bylo označeno administrativní chybu, která způsobila, že tato obrovská zásilka byla po dlouhou dobu ztracená. 
 
Problém však je ten, že tato zpráva je pouhý žert. Přinesl ji výše uvedený španělský server, který naštěstí poskytl dost možností, jak o těchto informacích zapochybovat. V prvé řadě jde o neuvěřitelný počet karet na pouhý jeden kontejner a pak bylo zatěžko vůbec věřit tomu, že by taková zásilka mohla zůstat tak dlouho ztracená, zvláště když měla jen zůstat v odchozím přístavu. 
 
Pro nás tak jde sice o předběžný žertík, ovšem ve Španělsku na 28. prosince připadá 
Día de los Santos Inocentes, čili prostě a jednoduše španělský apríl. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu
Dle informací od výrobce notebooků XMG bude mít AMD řadu měsíců výhodu v tom, že Intel nebude mít na trhu konkurenci pro procesory Ryzen 5000 generace Cezanne. Osmijádrové Tiger Lake-H totiž mají nastoupit až na konci prvního pololetí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala