www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nástup 10nm procesorů Intelu prý mohou postihnout problémy s čipovými sadami

Nástup 10nm procesorů Intelu prý mohou postihnout problémy s čipovými sadami
, , aktualita
Intel slíbil řádný nástupm 10nm produktů na letošní předvánoční sezónu, ale nyní se objevuje informace, že to může být negativně ovlivněno jistými problémy s čipovými sadami. O těch bychom přitom ani neuvažovali jako o možném zdroji potíží. 
K oblíbeným
reklama
Pokud měl Intel v minulém roce problémy s čipovými sadami, bylo to z toho důvodu, že přešel na jejich výrobu pomocí 14nm procesu. Dle původního plánu už měl být připraven 10nm proces a výroba čipsetů se měla jako obvykle přesunout na ten druhý nejmodernější. Ovšem 10nm technologie nenastoupila a čipsety začaly rázem zabírat kapacity, které byly stále potřebné pro výrobu procesorů či jiných produktů s nejvyšší prioritou. Takže mají s tím nové informace něco společného? Nemají.
 
 
Intel na CES 2019 slíbil, že procesory Ice Lake se objeví na trhu někdy v předposledním až posledním kvartálu, takže do té doby už bude muset mít připraveny také nové čipové sady, které slibují moderní technologie a především pak podporu rozhraní PCI Express 4.0. Z průmyslu dle KitGuru přicházejí informace, že Intel má velké potíže s integrací podpory tohoto rozhraní do čipových sad. To by pak mohlo logicky způsobit zpoždění nástupu celé platformy. 
 
Žádný reálný problém s nástupem Ice Lake ale samozřejmě nastat nemusí i v případě, že se dané informace zakládají na opravdových potížích Intelu. Je teprve leden a Intel má dost času na případnou nápravu. 
 
Uvidíme také, jak integraci rozhraní PCI Express 4.0 do nové generace platformy Ryzen vyřeší AMD. To chce vyslat na trh své 7nm procesory dříve než Intel a jejich čipové sady budou novou verzi PCI Express také podporovat. 
 
A jaké problémy vůbec může přinášet nová verze PCI Express, která zdvojnásobuje propustnost aktuální PCIe 3.0 na 16 GT/s? Už dlouho se ví o tom, že signál v běžných deskách rychle degraduje. Zatímco v případě starších standardů nebyl problém jej vyslat třeba na vzdálenost 60 cm a skrz dva konektory, signál PCI Express 4.0 může být slabý už v polovině takové vzdálenosti (nebo ještě dříve), aniž by prošel jen jediným konektorem. Řešením mohou být čipy v deskách na půli cesty pro posílení signálu, ale ty mohou samotné stát až 25 dolarů pro plnou 16 linkovou sběrnici a případně lze využít mnohem kvalitnější materiály pro PCB desek jako Megtron-6. Uvidíme, jak se s tím vším nakonec výrobci vypořádají a je jasné, že jde o společné téma pro AMD či Intel a výrobce desek i karet. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek