Nástupce pro DJI Mavic Air 2 přilétá. Podívejte se na design a specifikace

Nástupce pro DJI Mavic Air 2 přilétá. Podívejte se na design a specifikace
, , aktualita
Výrobce dronů DJI připravuje novinku s názvem Air 2S, která nahradí aktuální Mavic Air 2. Největším upgradem by měla projít kamera, která získá senzor s vyšším rozlišení a hloubkou barev.
K oblíbeným
reklama
Koncem dubna oslaví DJI Mavic Air 2 své první narozeniny, což znamená, že na cestě je nástupce. Čínský výrobce připravuje novinku s kratším názvem DJI Air 2S – stejně jako v případě menšího modelu DJI Mini 2, který byl představen vloni na podzim, tedy dochází k vynechání názvu Mavic. Připravovaný dron by měl přinést několik vylepšení, které se nejspíš budou týkat především kamery. Ačkoliv samotný výrobce zatím dron oficiálně nepředstavil, na internetu se objevily detaily hned z několika zdrojů.
 
 
Na první pohled se toho zase tolik nezměnilo. DJI Air 2S vypadá podobně jako předchůdce a dokonce umí prostřednictvím čtyř rotorů dosáhnout stejné maximální rychlosti 19 metrů za sekundu. Podle oficiálních údajů lze dron používat v nadmořské výšce až 6 000 metrů nad mořem. Hmotnost měla stoupnout o 30 g proti modelu Mavic Air 2 na celkových 600 g. Hlavním důvodem, proč dron přibral, bychom mohli hledat v kameře. Původní 1/2" senzor byl nahrazen větším 1" senzorem, který zvládne pořídit až 20MPx fotografie místo 12MPx.
 
 
Senzor údajně podporuje také 10bitovou hloubku barev, což by mělo umožnit fotoaparátu zachytit „miliardy barevných odstínů“. Technologie „Intelligent HDR“ automaticky kombinuje několik záznamů pro zvýšení vysokého dynamického rozsahu obrazu, aniž by byl potřeba post-processing. Nechybí ani další pokročilé funkce jako časosběr nebo panorama, které známe z jiných dronů od DJI. Naopak marně byste hledali logo Hasselblad, které tak nejspíš zůstane vyhrazeno pouze dražšímu modelu Mavic 2 Pro.
 
 
Fotky a videa lze opět zaznamenat do 8GB interního úložiště. Připravena je nová funkce pro nahrávání videa „Master Shots“, která umožní automaticky provést deset různých manévrů, zatímco objekt zůstane ve středu záběru. Kromě již známých funkcí „Spotlight 2.0“ a „Point of Interest 3.0“ očekáváme upgradovanou funkci „ActiveTrack 4.0“, která vylepšuje schopnosti sledování objektu. Podrobnosti se snad dozvíme při oficiálním představení dronu. Vylepšení na verzi 4.0 podle uniklých informací prošel také autopilot, který detekuje cizí předměty ve všech čtyřech směrech a vyhýbá se jim.
 
Z nedávno představeného závodního dronu DJI FPS si novinka údajně vypůjčí kompatibilitu s brýlemi pro virtuální realitu „FPV Goggles V2“. Proto by neměl chybět ani nový standard přenosu „OcuSync 3.0“, aby bylo vykreslování obrazu v brýlích dostatečně hladké. Baterie by měla mít opět kapacitu 3 500 mAh. DJI Air 2S, nástupce pro Mavic Air 2, by měl být představen tento měsíc – s největší pravděpodobností 27. dubna 2021. Cenu nového dronu zatím neznáme.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče Noctua připraví nové montážní kity pro LGA 1700 a dnešní chladiče
Desktopové procesory Intel se s nástupem další generace zvětší, respektive prodlouží, ovšem dle reakce firmy Noctua nebude zcela nutné pořizovat nový procesorový chladič. Noctua nám opět připraví nové montážní sady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek