reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu

, , aktualita
Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu
Společnost AMD má v této době na trhu procesory Bulldozer, s nimiž to bude mít na trhu s desktopy proti Intel Sandy Bridge a chystaným Ivy Bridge velmi těžké, ovšem pak tu jsou také procesory Llano. Ty jsou naopak velmi dobrou volbou pro...
Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu
Společnost AMD má v této době na trhu procesory Bulldozer, s nimiž to bude mít na trhu s desktopy proti Intel Sandy Bridge a chystaným Ivy Bridge velmi těžké, ovšem pak tu jsou také procesory Llano. Ty jsou naopak velmi dobrou volbou pro sestavení domácího počítače pro nepříliš náročné uživatele, a to především díky jejich výkonné integrované grafice. Ostatně předpokládaný výkon nám ukazují nedávno zveřejněné výsledky předběžných testů.

Jejich nástupci jsou známí pod označením Trinity a půjde o nové procesory do A-Series, které dle Xbit labs mají vstoupit do produkce v březnu příštího roku. Vyrábět se budou jednak 65W APU s označením A10-5700, A8-5500, A6-5400 a A4-5300 a pak tu budou i výkonnější 100W verze A10-5800 a A8-5600.

Modely s nižší spotřebou přitom přijdou na řadu jako první a výkonnější se mají začít vyrábět až dva měsíce po nich, ovšem není jasné, zda AMD nakonec nepočká a nevypustí na trh všechny najednou. Vyrábět je budou Global Foundries svým 32nm procesem, i když prý mezi nimi a AMD zrovna nepanují vřelé vztahy.

Otázkou je pak příchod Trinity určených pro notebooky, kde mohou velmi zabodovat především právě díky svým grafickým jádrům. A nakonec nesmíme zapomenout také na poslední oživení řady Llano pomocí nových modelů A8-3870K, A6-3670K, A8-3820, A6-3620 a A4-3420, jež mají na trh přijít v lednu.

Zdroj: Xbit labs
reklama
reklama
reklama