www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu

Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu
, , aktualita
Společnost AMD má v této době na trhu procesory Bulldozer, s nimiž to bude mít na trhu s desktopy proti Intel Sandy Bridge a chystaným Ivy Bridge velmi těžké, ovšem pak tu jsou také procesory Llano. Ty jsou naopak velmi dobrou volbou pro...
reklama
Společnost AMD má v této době na trhu procesory Bulldozer, s nimiž to bude mít na trhu s desktopy proti Intel Sandy Bridge a chystaným Ivy Bridge velmi těžké, ovšem pak tu jsou také procesory Llano. Ty jsou naopak velmi dobrou volbou pro sestavení domácího počítače pro nepříliš náročné uživatele, a to především díky jejich výkonné integrované grafice. Ostatně předpokládaný výkon nám ukazují nedávno zveřejněné výsledky předběžných testů.

Jejich nástupci jsou známí pod označením Trinity a půjde o nové procesory do A-Series, které dle Xbit labs mají vstoupit do produkce v březnu příštího roku. Vyrábět se budou jednak 65W APU s označením A10-5700, A8-5500, A6-5400 a A4-5300 a pak tu budou i výkonnější 100W verze A10-5800 a A8-5600.

Modely s nižší spotřebou přitom přijdou na řadu jako první a výkonnější se mají začít vyrábět až dva měsíce po nich, ovšem není jasné, zda AMD nakonec nepočká a nevypustí na trh všechny najednou. Vyrábět je budou Global Foundries svým 32nm procesem, i když prý mezi nimi a AMD zrovna nepanují vřelé vztahy.

Otázkou je pak příchod Trinity určených pro notebooky, kde mohou velmi zabodovat především právě díky svým grafickým jádrům. A nakonec nesmíme zapomenout také na poslední oživení řady Llano pomocí nových modelů A8-3870K, A6-3670K, A8-3820, A6-3620 a A4-3420, jež mají na trh přijít v lednu.

Zdroj: Xbit labs
reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář