Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník

Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník
, , aktualita
Loňská smrtelná nehoda vozu Uber, kvůli které byla usmrcena 49letá žena, opět zamíří k soudu. Pozůstalí chtějí vytřískat další peníze, a tak žalují město o 10 milionů USD, že v místě nehody postavilo chodník v prostředním pásu.
K oblíbeným
reklama
Tragická nehoda vozu Uber ve městě Tempe v Arizoně asi jen tak neutichne. Stala se 18. března 2018, kdy 49letá žena Elaine Herzberg přecházela silnici na North Mill Avenue v tmavém oblečení za tmy a neodhadla rychlost projíždějících aut. Měla smůlu na to, že kolem jelo právě autonomní auto společnosti Uber, které se řídilo samo a jeho "řidička" místo toho, aby vůz kontrolovala, zda jede správně, sledovala na telefonu seriál The Voice. Výsledkem bylo, že si nevšimla přecházející Elaine a špatně to vyhodnotil i samotný autonomní vůz (chodkyni ale zahlédl). Ten nezměnil rychlost a Elaine srazil, na následky čehož toho později zemřela. Uber se už s rodinou vyrovnal krátce po nehodě, ta ale nyní hledá další způsoby, jak z někoho vytřískat v soudech další peníze. Nyní jdou pozůstalí po samotném městě Tempe.
 
Volvo XC90 Uber
 
Christine Wood (dcera oběti) a Rolf Ziemann (manžel oběti - zvláštní, že má jiné příjmení) totiž každý žalují město Tempe o 5 milionů USD, celkem tedy 10 milionů dolarů. A předmět žaloby je opravdu velmi zvláštní. Žalují město totiž kvůli tomu, že v daném místě postavilo chodník, lépe řečeno vyvýšený středový pás, který se dá používat jako chodník. Podle nich tak mate kolemjdoucí a ti ho mohou používat k přecházení, ačkoli nejde o přechod a přecházejí tak v nevhodných místech. Tvrdí, že kdyby zde cihlový středový pás nebyl (který nabádá lidi k přecházení, přestože o přechod nejde), Elaine by si jistě vybrala jiné místo k přecházení silnice a k nehodě by nedošlo. Město už dříve nahradilo tuto část středového pásu skalkami a různými rostlinami, navíc i přidalo tabule nabádající k přecházení jen na k tomu určených místech.
 
Jiní právníci hodnotí tuto žalobu jako nesmyslnou, v podstatě bez šance na úspěch. Město podle nich není povinno varovat před všemi možnými nebezpečími na takových otevřených prostranstvích a zejména před naprosto zjevnými nebezpečími. Zároveň podotýkají, že i kdyby tu byl klasický malovaný přechod, nehodě by to vůbec nemuselo zabránit a nic tomu ani nenasvědčuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek