Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník

Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník
, , aktualita
Loňská smrtelná nehoda vozu Uber, kvůli které byla usmrcena 49letá žena, opět zamíří k soudu. Pozůstalí chtějí vytřískat další peníze, a tak žalují město o 10 milionů USD, že v místě nehody postavilo chodník v prostředním pásu.
K oblíbeným
reklama
Tragická nehoda vozu Uber ve městě Tempe v Arizoně asi jen tak neutichne. Stala se 18. března 2018, kdy 49letá žena Elaine Herzberg přecházela silnici na North Mill Avenue v tmavém oblečení za tmy a neodhadla rychlost projíždějících aut. Měla smůlu na to, že kolem jelo právě autonomní auto společnosti Uber, které se řídilo samo a jeho "řidička" místo toho, aby vůz kontrolovala, zda jede správně, sledovala na telefonu seriál The Voice. Výsledkem bylo, že si nevšimla přecházející Elaine a špatně to vyhodnotil i samotný autonomní vůz (chodkyni ale zahlédl). Ten nezměnil rychlost a Elaine srazil, na následky čehož toho později zemřela. Uber se už s rodinou vyrovnal krátce po nehodě, ta ale nyní hledá další způsoby, jak z někoho vytřískat v soudech další peníze. Nyní jdou pozůstalí po samotném městě Tempe.
 
Volvo XC90 Uber
 
Christine Wood (dcera oběti) a Rolf Ziemann (manžel oběti - zvláštní, že má jiné příjmení) totiž každý žalují město Tempe o 5 milionů USD, celkem tedy 10 milionů dolarů. A předmět žaloby je opravdu velmi zvláštní. Žalují město totiž kvůli tomu, že v daném místě postavilo chodník, lépe řečeno vyvýšený středový pás, který se dá používat jako chodník. Podle nich tak mate kolemjdoucí a ti ho mohou používat k přecházení, ačkoli nejde o přechod a přecházejí tak v nevhodných místech. Tvrdí, že kdyby zde cihlový středový pás nebyl (který nabádá lidi k přecházení, přestože o přechod nejde), Elaine by si jistě vybrala jiné místo k přecházení silnice a k nehodě by nedošlo. Město už dříve nahradilo tuto část středového pásu skalkami a různými rostlinami, navíc i přidalo tabule nabádající k přecházení jen na k tomu určených místech.
 
Jiní právníci hodnotí tuto žalobu jako nesmyslnou, v podstatě bez šance na úspěch. Město podle nich není povinno varovat před všemi možnými nebezpečími na takových otevřených prostranstvích a zejména před naprosto zjevnými nebezpečími. Zároveň podotýkají, že i kdyby tu byl klasický malovaný přechod, nehodě by to vůbec nemuselo zabránit a nic tomu ani nenasvědčuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování
Vlády snad všech zemí by velmi rády sledovaly své obyvatelstvo a týká se to také USA. Ta chce po Facebooku, aby bylo možné prolomit šifrování v jeho komunikačních aplikacích a nepoužíval end-to-end variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů