Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník

Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník
, , aktualita
Loňská smrtelná nehoda vozu Uber, kvůli které byla usmrcena 49letá žena, opět zamíří k soudu. Pozůstalí chtějí vytřískat další peníze, a tak žalují město o 10 milionů USD, že v místě nehody postavilo chodník v prostředním pásu.
K oblíbeným
reklama
Tragická nehoda vozu Uber ve městě Tempe v Arizoně asi jen tak neutichne. Stala se 18. března 2018, kdy 49letá žena Elaine Herzberg přecházela silnici na North Mill Avenue v tmavém oblečení za tmy a neodhadla rychlost projíždějících aut. Měla smůlu na to, že kolem jelo právě autonomní auto společnosti Uber, které se řídilo samo a jeho "řidička" místo toho, aby vůz kontrolovala, zda jede správně, sledovala na telefonu seriál The Voice. Výsledkem bylo, že si nevšimla přecházející Elaine a špatně to vyhodnotil i samotný autonomní vůz (chodkyni ale zahlédl). Ten nezměnil rychlost a Elaine srazil, na následky čehož toho později zemřela. Uber se už s rodinou vyrovnal krátce po nehodě, ta ale nyní hledá další způsoby, jak z někoho vytřískat v soudech další peníze. Nyní jdou pozůstalí po samotném městě Tempe.
 
Volvo XC90 Uber
 
Christine Wood (dcera oběti) a Rolf Ziemann (manžel oběti - zvláštní, že má jiné příjmení) totiž každý žalují město Tempe o 5 milionů USD, celkem tedy 10 milionů dolarů. A předmět žaloby je opravdu velmi zvláštní. Žalují město totiž kvůli tomu, že v daném místě postavilo chodník, lépe řečeno vyvýšený středový pás, který se dá používat jako chodník. Podle nich tak mate kolemjdoucí a ti ho mohou používat k přecházení, ačkoli nejde o přechod a přecházejí tak v nevhodných místech. Tvrdí, že kdyby zde cihlový středový pás nebyl (který nabádá lidi k přecházení, přestože o přechod nejde), Elaine by si jistě vybrala jiné místo k přecházení silnice a k nehodě by nedošlo. Město už dříve nahradilo tuto část středového pásu skalkami a různými rostlinami, navíc i přidalo tabule nabádající k přecházení jen na k tomu určených místech.
 
Jiní právníci hodnotí tuto žalobu jako nesmyslnou, v podstatě bez šance na úspěch. Město podle nich není povinno varovat před všemi možnými nebezpečími na takových otevřených prostranstvích a zejména před naprosto zjevnými nebezpečími. Zároveň podotýkají, že i kdyby tu byl klasický malovaný přechod, nehodě by to vůbec nemuselo zabránit a nic tomu ani nenasvědčuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů