Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník

Nehoda Uberu opět u soudu, 10 mil. USD za chodník
, , aktualita
Loňská smrtelná nehoda vozu Uber, kvůli které byla usmrcena 49letá žena, opět zamíří k soudu. Pozůstalí chtějí vytřískat další peníze, a tak žalují město o 10 milionů USD, že v místě nehody postavilo chodník v prostředním pásu.
K oblíbeným
reklama
Tragická nehoda vozu Uber ve městě Tempe v Arizoně asi jen tak neutichne. Stala se 18. března 2018, kdy 49letá žena Elaine Herzberg přecházela silnici na North Mill Avenue v tmavém oblečení za tmy a neodhadla rychlost projíždějících aut. Měla smůlu na to, že kolem jelo právě autonomní auto společnosti Uber, které se řídilo samo a jeho "řidička" místo toho, aby vůz kontrolovala, zda jede správně, sledovala na telefonu seriál The Voice. Výsledkem bylo, že si nevšimla přecházející Elaine a špatně to vyhodnotil i samotný autonomní vůz (chodkyni ale zahlédl). Ten nezměnil rychlost a Elaine srazil, na následky čehož toho později zemřela. Uber se už s rodinou vyrovnal krátce po nehodě, ta ale nyní hledá další způsoby, jak z někoho vytřískat v soudech další peníze. Nyní jdou pozůstalí po samotném městě Tempe.
 
Volvo XC90 Uber
 
Christine Wood (dcera oběti) a Rolf Ziemann (manžel oběti - zvláštní, že má jiné příjmení) totiž každý žalují město Tempe o 5 milionů USD, celkem tedy 10 milionů dolarů. A předmět žaloby je opravdu velmi zvláštní. Žalují město totiž kvůli tomu, že v daném místě postavilo chodník, lépe řečeno vyvýšený středový pás, který se dá používat jako chodník. Podle nich tak mate kolemjdoucí a ti ho mohou používat k přecházení, ačkoli nejde o přechod a přecházejí tak v nevhodných místech. Tvrdí, že kdyby zde cihlový středový pás nebyl (který nabádá lidi k přecházení, přestože o přechod nejde), Elaine by si jistě vybrala jiné místo k přecházení silnice a k nehodě by nedošlo. Město už dříve nahradilo tuto část středového pásu skalkami a různými rostlinami, navíc i přidalo tabule nabádající k přecházení jen na k tomu určených místech.
 
Jiní právníci hodnotí tuto žalobu jako nesmyslnou, v podstatě bez šance na úspěch. Město podle nich není povinno varovat před všemi možnými nebezpečími na takových otevřených prostranstvích a zejména před naprosto zjevnými nebezpečími. Zároveň podotýkají, že i kdyby tu byl klasický malovaný přechod, nehodě by to vůbec nemuselo zabránit a nic tomu ani nenasvědčuje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková