www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejmenší počítač z řady Lenovo ThinkCentre vsází na AMD Ryzen Pro

Nejmenší počítač z řady Lenovo ThinkCentre vsází na AMD Ryzen Pro
, , aktualita
Dobrá zpráva pro fanoušky AMD. Na trh totiž zamíří další mini PC, které používá čipy Ryzen Pro. Jedná se o ThinkCentre M75n, údajně nejmenší model z celé série pracovních desktopů. Představen byl také pasivně chlazený ThinkCentre M75n IoT.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny představil Asus první mini PC na světě s procesory AMD Ryzen. V tu chvíli bylo jasné, že jedním počítačem to nekončí. Nyní přichází další konkurence pro mini PC s hardwarem od Intelu, a to tentokrát v podání Lenova. Jeho novinka ThinkCentre M75n se vyznačuje rozměry pouze 179 x 88 x 22 mm a objemem 350 ml, údajně se tedy jedná o vůbec nejmenšího zástupce z řady ThinkCentre. Tento drobeček tedy na stole nezabere takřka žádné místo a pokud si svou práci budete chtít vzít s sebou, není žádný vložit do brašny nebo batohu.
 
 
I přes malé rozměry přitom výrobce slibuje solidní výkon, o který se postarají procesory AMD Ryzen Pro. Konkrétně si mohou zákazníci vybírat mezi čipy Ryzen 3 Pro 3300U nebo Ryzen 5 Pro 3500U. V obou případech se jedná o čtyřjádra, ale druhý jmenovaný používá osm vláken místo čtyř. K tomu se přidává až 8GB operační paměť DDR4 a dva sloty M.2 PCIe pro připojení SSD. Překvapivě rozsáhlá je také výbava v oblasti konektivity zahrnující Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, dva porty USB 3.1 Type-C, dva USB 3.1 Type-A, USB 2.0, DisplayPort, Gigabit Ethernet a 3,5mm audio jack.
 
K dispozici je také volitelný zámek Kensington a kompatibilita s držákem VESA, napájení potom probíhá přes 65W síťový adaptér. Počítač bude dodáván s Windows 10 Home, Windows 10 Pro nebo bez operačního systému. Nabízí se srovnání s modelem ThinkCentre M90n, který používá velmi podobný design i výbavu, ale v kombinaci s procesorem od Intelu – konkrétně až Core i7-8665U. Drobnější rozdíly nalezneme také v nabídce portů. Oba počítače jsou určeny především pro použití v kancelářích, kde uživatel ocení možnost připojení dvou monitorů. ThinkCentre M75n se na trhu bude prodávat za cenu od 539 dolarů, v přepočtu 12 800 Kč bez DPH.
 

Druhou představenou novinkou je ThinkCentre M75n IoT, který je s rozměry 179 x 88 x 34,5 mm o něco větší než výše uvedený model. Využívá totiž výrazné žebrování, které pomáhá pasivnímu chlazení. Mini PC, které je určeno pro integraci v obchodech, skladech či zdravotnictví „pomáhá chránit, shromažďovat, analyzovat a interpretovat data v reálném čase z více zdrojů“. Nabízí se také možnost využití jako tenkého klienta pro práci z domova. Uvnitř šasi nalezneme dvoujádrový procesor AMD Athlon Silver 3050U společně se 4GB RAM. Nesmí chybět Wi-Fi a Bluetooth pro přenos dat do cloudou nebo datového centra. Rozdílná je nabídka konektorů, která zahrnuje i dvojici sériových portů RS-232. Cenu ani dostupnost zatím Lenovo nezveřejnilo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek