Přemýšlím jak se vyrábí ta směs před tiskem, to se nasypou obě směsi dohromady a smíchá v míchačce, nebo jsou to nějaké cívky titanu a hliníku jako je to s filamentem do palstových 3D tiskáren? Já jsem ještě kov tisknout neviděl.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Vyrobí se prášek z jednotlivých komponent tak, že roztavený kov se vstřikuje pod vysokým tlakem tryskou do inertní atmosféry , nebo aktivní atmosféry, případně do vody.
Získaný prach jednotlivých komponent se důkladně promísí. Následně se nanáší v tenkých vrstvách na stůl, kdy se laserem v ochranné atmosféře (Argon, nebo Helium) spékají pouze ta místa, která mají zůstat. Nanese se další vrstva a laserem se připeče k té předchozí. atd. atd.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Mrkněte na YouTube je toho tam celkem dost. A ano je to technologie budoucnosti a její využití jen poroste. Konstruktérům to otvírá dosud netušené možnosti.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(1)
Pevnost dobra a ted jeste jakou to ma unavovou zivotnost.
Btw. Buy to fly je hezke, ale obavam se, ze s tim jak nam ubyva helia ten 3d tisk hi-tech kovu nebude uplne udrzitelny smer.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
A ceho to byla slitina? Co tam bylo dál?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Projel jsem zdroj a neříkají, jen že "titan alloy" a že to extrémní pevnost získává následnýcm tepelným a mechanickým zpracováním. Nejsem si jistý, jestli "alloy" znamená výhradně "slitina" čili z více prvků, nebo i jen "litina", čili jen titan.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(1)
Nikde to nezmiňují, ale předpokládám, že by to mohla být slitina Titan-Hliník-Vanad, který se používá v leteckém a kosmickém průmyslu. Jiné slitiny jako Titan-Zirkonium, Titan-Zlato bývají těžké, nebo mají jiné využití.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)