www.svethardware.cz
>
>

Němci vyvinuli komerční magnetický chladicí systém dosahující téměř absolutní nuly

Němci vyvinuli komerční magnetický chladicí systém dosahující téměř absolutní nuly
, , aktualita
Výzkumníci z Kiutra Gmbh, firmy patřící pod křídla Technické univerzity v Mnichově (TUM), se pochlubili systémem, který je schopen zchladit předměty velice blízko k hodnotě absolutní nuly. Nepotřebuje přitom ani žádné vzácné či drahé plyny.
K oblíbeným
reklama
Nově vyvinutý systém má být především komerčně využitelný, jak slibují jeho tvůrci, Alexander Regnat, Jan Spallek, Tomek Schulz a Prof. Christian Pfleiderer. Ti jej postavili čistě na magnetismu, díky němuž je systém schopen udržovat konstantní teplotu a nepotřebuje žádné vzácné či drahé materiály, jako je třeba izotop helium-3. 
 
 
Ve svém tiskovém vyjádření nám čtveřice výzkumníků sděluje, že takové zařízení se může využít v základním výzkumu kvantové fyziky a vývoj technologií na něm postavených. Magnetické chladicí zařízení tak může přispět k tomu, aby byly takové snahy celkově dostupnější. 
 
Už dříve přitom vznikaly podobné magnetické chladicí systémy, ale tým z TUM uvádí, že vesměs šlo o zařízení, která dokázala dosáhnout kýžené teploty jen po velice omezenou dobu, což bránilo jejich rozšíření. Alexander Regnat tak uvádí, že Kiutra bude prvním komerčním dodavatelem chladicího systému, který s využitím magnetů dosahuje stálých teplot blížících se -273 °C. Vše, co k tomu bude zapotřebí, je pouze elektrická energie. 
 
Teď jen najít způsob, jak do jejich zařízení nacpat procesor a můžeme taktovat, ale namísto fantazírování se můžeme podívat ještě na "supravodivou kvantovou chladničku" z Univerzity v Rochesteru. Ta má být využita pro chlazení atomů rovněž co nejblíže k absolutní nule, přičemž jí využívaný princip dle tvůrců není zrovna na míle vzdálen od toho, jak fungují domácí ledničky. Jde o "kolování média mezi chladným a teplým rezervoárem". Ono médium však zde nepředstavuje náplň, která mění své skupenství z kapalného na plynné, ale elektrony v kovu, které mění svůj stav normálního nepárovaného na párovaný, k čemuž dochází při velice nízkých teplotách. 
 
Toto zařízení by mohlo posloužit při stavbě budoucích kvantových počítačů, a to pro vytvoření vhodného prostředí pro quibity, případně také pro chlazení kvantových senzorů či vývoj efektivnějších zdravotnických zařízení (magnetická rezonance). 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů