www.svethardware.cz
>
>
>
>

Německá taxislužba s Teslami začala přijímat platby Dogecoinem

Německá taxislužba s Teslami začala přijímat platby Dogecoinem
, , aktualita
Zatímco svými tweety o kryptoměnách si Elon Musk nadělal v poslední době hodně nepřátel, jsou zde stále i jeho fanoušci. Mezi ně patří i jedna německá taxislužba, která využívá vozy Tesla a přijímá i platby kryptoměnami. Nově i Dogecoinem.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměnám se vyčítá, že jsou používány zejména k nelegální činnosti, jejich těžba spotřebovává mnoho elektřiny a zdržuje hardware, hodně často se zmiňuje, že se nikde nepoužívají k běžnému platebnímu styku. To se ale postupně mění. Salvádor nedávno oznámil, že chce zavést Bitcoin jako oficiální platidlo a návrh dnes prošel, německá taxislužba Tesla Taxi Aschaffenburg už přijímá platby i pomocí vybraných kryptoměn. Majitel Stefan Müller je očividně fanouškem Tesly a poslední kontroverzní kroky Elona Muska mu asi až tak moc nevadí, přestože napomáhají kryptoměnám padat na hodnotě.
 
Dogecoin logo
 
Tato taxislužba totiž přijímá vedle hotovosti a klasických platebních karet také kryptoměny. Dosud to byl Bitcoin a Ethereum, nicméně nově se k těmto kryptoměnám přidal i Dogecoin. Jak říká sám majitel, sice si už Teslu pomocí Bitcoinu koupit nemůžete, ale jízdu v ní ano. Taxislužba má dva vozy, Model 3 z roku 2019 a 75kWh akumulátorem a o něco starší Model S z roku 2016 s 90kWh baterií. Ta má i klasickou taxikářskou barvu tzv. slonové kosti.
 
Zákazník tak může před, během nebo po jízdě zaplatit ze své kryptoměnové peněženky, případné poplatky za převod ale platí on. Inspirací byl Müllerovi jeho syn, který byl ovlivněn Elonem Muskem a do Dogecoinu investoval.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek