www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Neměly by, ale některé B550 podporují i starší Pinnacle Ridge či Picasso

Neměly by, ale některé B550 podporují i starší Pinnacle Ridge či Picasso
, , aktualita
Společnost AMD vypustila v květnu do světa roadmap, dle níž jsme neměli očekávat, že by desky s čipsetem B550 podporovaly cokoliv staršího než procesory s jádry Zen 2, čili aktuální Matisse. Jaká je skutečnost?
K oblíbeným
reklama
AMD později svou původní roadmap upravilo, ale to pouze s ohledem na desky s čipsety X470 a B450, které by měly později běžně dostat nový BIOS i pro nové procesory Ryzen 4000 generace Vermeer. Podpora procesorů a APU v rámci desek s čipsetem B550 se tak neřešila a ačkoliv v roadmapě chybí APU Ryzen 4000 s architekturou Zen 2, nikdo nepochyboval, že ty podporovány pochopitelně budou. 
 
 
Nenajdeme tam ale předchozí APU Ryzen 3000 či procesory Ryzen 2000, z čehož vyplývá, že výrobci desek nemuseli podporu těchto generací do BIOSů desek s B550 vůbec přidávat, ale také se dalo očekávat, že jim to AMD nezakáže.
 
 
A jak uvádí momomo_us na Twitteru a jím uvedené screenshoty (včetně validace), alespoň některé desky (zde konkrétně Asus TUF GAMING B550M-PLUS) s B550 procesory Pinnacle Ridge a APU Picasso skutečně podporují. To pochopitelně neznamená, že zákazník, který potřebuje novou desku a vyzbrojen je zatím procesorem či APU starší generace, si může slepě pořídit jakýkoliv model s B550 a očekávat, že jeho BIOS bude kompatibilní. Před koupí bude vhodné se podívat na stránky výrobce do seznamu podporovaných procesorů. 
 
 
Deska Asus TUF GAMING B550M-PLUS se tak ukázala s procesorem Ryzen 5 2600X a APU Ryzen 5 3400G a nese BIOS verze 0608 ze dne 15.6.2020. Historie verzí BIOSů pro ni přitom nenese žádnou poznámku o tom, že by přibyla podpora starších procesorů, takže Asus s ní evidentně počítal už původně a lze také předpokládat (ovšem nikoliv na to spoléhat), že i ostatní jeho desky s B550 to budou mít stejné. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů