www.svethardware.cz
>
>
>

Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí

Nemocnice využívá VR pro uklidnění dětí před magnetickou rezonancí
, , aktualita
Virtuální realita může pomáhat i pacientům, které čeká magnetická rezonance. Britská nemocnice se rozhodla pomoct zejména vystrašeným dětem, aby se vyšetření tolik nebály. K tomu je určená prohlídka nemocnice ve VR.
K oblíbeným
reklama
Virtuální realita může mít mnoho využití, rozhodně není dobrá jen pro nevšední hraní her. S pomocí headsetů pro virtuální realitu se dá pracovat i například v psychologii. VR může pomoct zmírnit strach ze smrti, o to se pokoušejí vědci z Barcelony. Ve Velké Británii se virtuální realita zase používá k tomu, aby se zejména děti tolik nebály skeneru sloužícího k magnetické rezonanci.

Proces při magnetické rezonanci je hlučný a ve stísněném prostoru se člověk, který se navíc nemůže ani hýbat, nemusí cítit vůbec dobře. U dětí to platí ještě dvojnásobně, protože jsou často velmi vyděšené a neví, co je čeká. Proto se nemocnice Kings College Hospital v Londýně rozhodla malým dětem udělat tuto proceduru snesitelnější a používat virtuální realitu jako jistou přípravu.

Fyzik Jonathan Ashmore společně s technologem Jeromem Di Pietro vytvořili aplikaci, která se skládá z 360° videí. Tato aplikace se podle toho, že pacienty seznamuje s magnetickou rezonancí, jmenuje My MRI. Není ani potřeba žádných drahých headsetů, stačí velmi levná varianta, kterou je chytrý telefon a Google Cardboard.


Pacienti budou tímto způsobem psychicky připraveni na to, co je čeká. V 360° virtuálním prostředí totiž uvidí, jak to vypadá a probíhá uvnitř přístroje. Zejména u dětí by tento postup měl alespoň z části odstraňovat jejich strach. Ve virtuální realitě je možné se setkat se vším, co proběhne od příjezdu do nemocnice až po samotné vyšetření.

Tento nápad původně vznikl, protože Jonathan Ashmore dostal jako dárek 360° kameru. Chtěl tento přístroj využít k tomu, aby pomohl úzkostlivým dětem, které přicházely do nemocnice a nedokázaly si představit, co je čeká. Nyní tedy mají pacienti možnost se předem psychicky připravit.

Aplikace je zdarma ke stažení, aby k ní mohla mít veřejnost přístup, brzy by měla být k dispozici i na systému iOS. I přestože je řešení s virtuální realitou velmi jednoduché, mohlo by mít velmi pozitivní dopad na pacienty nejenom ve Velké Británii. Pokud budou děti klidné, protože se nebudou vyšetření obávat, nebude tolik případů vyžadovat celkovou anestezii. Tím pádem by se ušetřily i finance, celý proces by se také mohl o něco urychlit, protože pacienti by byli s prostředím předem seznámeni pomocí virtuální reality.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře