www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU
, , aktualita
Nedávno se ukázalo, že Microsoft se opravdu odhodlal zakázat veškeré aktualizace na Windows 7 a Windows 8.1 na procesorech Ryzen či Kaby Lake. Nyní se už objevilo neoficiální řešení, které nám je opět odemkne a zpřístupní.reklama
Zákaz aktualizací Windows 7 a Windows 8.1 na počítačích založených na nejnovějších procesorech AMD a Intel bude mít doufejme ještě dohru. Však Microsoft oba tyto systémy ještě podporuje a osmičky mají dokonce ještě mainstreamovou podporu. Nemusel tak dělat vůbec nic a nechat majitele nových CPU, aby si vesele používali starší systémy. Zde byla ale snaha ze strany Microsoftu vyvinuta čistě jen za účelem represe a umělé podpory nových W10.

Jistý vývojář (či vývojářka) Zeffy na GitHubu zveřejnil neoficiální patch, který aktualizace opět odblokuje, což neplatí pouze pro procesory Kaby Lake a Ryzen, ale také pro APU generace Bristol Ridge a SoC Qualcomm 8996, což jsou Snapdragon 820 a 821. Pokud se na některém z těchto procesorů budete snažit nainstalovat dubnové aktualizace Windows 7 či 8.1, objeví se chyba 8024003, která má dle Microsoftu jediné řešení: přechod na Windows 10. Nicméně to nelze nazývat ani jako řešení a spíše tomu říkejme záměr.

Dostupný neoficiální patch provede dvě úpravy v souboru wuaueng.dll, a to ve funkcích IsCPUSupported a IsDeviceServiceable, které mají právě na svědomí blokování aktualizací. Pak už budeme moci instalovat aktualizace tak, jak jsme byli zvyklí, ale nejspíše ne na dlouho. Microsoft totiž soubor wuaueng.dll pravidelně aktualizuje, takže je jasné, že pokud se tak stane, obě funkce se opět zapnou a bude třeba patch aplikovat znovu. To tedy v případě, že nebudou zároveň provedeny ještě nějaké úpravy, na něž by byl tento patch už krátký. Pokud je Microsoft skutečně odhodlaný donutit majitele nových procesorů k přechodu na Windows 10, můžeme něco takového očekávat.

V každém případě by měli v Redmondu upravit svou tabulku týkající se podpory systémů Windows, aby uživatelé věděli, že neplatí pro veškerý hardware.

Zdroj: Github
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek