www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU
, , aktualita
Nedávno se ukázalo, že Microsoft se opravdu odhodlal zakázat veškeré aktualizace na Windows 7 a Windows 8.1 na procesorech Ryzen či Kaby Lake. Nyní se už objevilo neoficiální řešení, které nám je opět odemkne a zpřístupní.
K oblíbeným
reklama
Zákaz aktualizací Windows 7 a Windows 8.1 na počítačích založených na nejnovějších procesorech AMD a Intel bude mít doufejme ještě dohru. Však Microsoft oba tyto systémy ještě podporuje a osmičky mají dokonce ještě mainstreamovou podporu. Nemusel tak dělat vůbec nic a nechat majitele nových CPU, aby si vesele používali starší systémy. Zde byla ale snaha ze strany Microsoftu vyvinuta čistě jen za účelem represe a umělé podpory nových W10.

Jistý vývojář (či vývojářka) Zeffy na GitHubu zveřejnil neoficiální patch, který aktualizace opět odblokuje, což neplatí pouze pro procesory Kaby Lake a Ryzen, ale také pro APU generace Bristol Ridge a SoC Qualcomm 8996, což jsou Snapdragon 820 a 821. Pokud se na některém z těchto procesorů budete snažit nainstalovat dubnové aktualizace Windows 7 či 8.1, objeví se chyba 8024003, která má dle Microsoftu jediné řešení: přechod na Windows 10. Nicméně to nelze nazývat ani jako řešení a spíše tomu říkejme záměr.

Dostupný neoficiální patch provede dvě úpravy v souboru wuaueng.dll, a to ve funkcích IsCPUSupported a IsDeviceServiceable, které mají právě na svědomí blokování aktualizací. Pak už budeme moci instalovat aktualizace tak, jak jsme byli zvyklí, ale nejspíše ne na dlouho. Microsoft totiž soubor wuaueng.dll pravidelně aktualizuje, takže je jasné, že pokud se tak stane, obě funkce se opět zapnou a bude třeba patch aplikovat znovu. To tedy v případě, že nebudou zároveň provedeny ještě nějaké úpravy, na něž by byl tento patch už krátký. Pokud je Microsoft skutečně odhodlaný donutit majitele nových procesorů k přechodu na Windows 10, můžeme něco takového očekávat.

V každém případě by měli v Redmondu upravit svou tabulku týkající se podpory systémů Windows, aby uživatelé věděli, že neplatí pro veškerý hardware.

Zdroj: Github
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek