www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU

Neoficiální patch opět povolí aktualizace W7 a W8.1 na nových CPU
, , aktualita
Nedávno se ukázalo, že Microsoft se opravdu odhodlal zakázat veškeré aktualizace na Windows 7 a Windows 8.1 na procesorech Ryzen či Kaby Lake. Nyní se už objevilo neoficiální řešení, které nám je opět odemkne a zpřístupní.reklama
Zákaz aktualizací Windows 7 a Windows 8.1 na počítačích založených na nejnovějších procesorech AMD a Intel bude mít doufejme ještě dohru. Však Microsoft oba tyto systémy ještě podporuje a osmičky mají dokonce ještě mainstreamovou podporu. Nemusel tak dělat vůbec nic a nechat majitele nových CPU, aby si vesele používali starší systémy. Zde byla ale snaha ze strany Microsoftu vyvinuta čistě jen za účelem represe a umělé podpory nových W10.

Jistý vývojář (či vývojářka) Zeffy na GitHubu zveřejnil neoficiální patch, který aktualizace opět odblokuje, což neplatí pouze pro procesory Kaby Lake a Ryzen, ale také pro APU generace Bristol Ridge a SoC Qualcomm 8996, což jsou Snapdragon 820 a 821. Pokud se na některém z těchto procesorů budete snažit nainstalovat dubnové aktualizace Windows 7 či 8.1, objeví se chyba 8024003, která má dle Microsoftu jediné řešení: přechod na Windows 10. Nicméně to nelze nazývat ani jako řešení a spíše tomu říkejme záměr.

Dostupný neoficiální patch provede dvě úpravy v souboru wuaueng.dll, a to ve funkcích IsCPUSupported a IsDeviceServiceable, které mají právě na svědomí blokování aktualizací. Pak už budeme moci instalovat aktualizace tak, jak jsme byli zvyklí, ale nejspíše ne na dlouho. Microsoft totiž soubor wuaueng.dll pravidelně aktualizuje, takže je jasné, že pokud se tak stane, obě funkce se opět zapnou a bude třeba patch aplikovat znovu. To tedy v případě, že nebudou zároveň provedeny ještě nějaké úpravy, na něž by byl tento patch už krátký. Pokud je Microsoft skutečně odhodlaný donutit majitele nových procesorů k přechodu na Windows 10, můžeme něco takového očekávat.

V každém případě by měli v Redmondu upravit svou tabulku týkající se podpory systémů Windows, aby uživatelé věděli, že neplatí pro veškerý hardware.

Zdroj: Github
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek