Neohlášená GeForce RTX 3060 Ti už je v předprodeji na Taobao

Neohlášená GeForce RTX 3060 Ti už je v předprodeji na Taobao
, , aktualita
NVIDIA se sice sama o grafické kartě GeForce RTX 3060 Ti ani slůvkem nezmínila, ale zprávy o ní si už dávno našly cestu na široký web. Ba co víc, nejen obchod Taobao už začal tyto karty i předběžně nabízet. 
K oblíbeným
reklama
Možná je tak už na čase, aby se i NVIDIA probudila a ohlásila nástup karet GeForce RTX 3060 Ti, které by se měly začít prodávat v průběhu listopadu. Lze si ale představit, že NVIDIA s tím asi čeká na zítřejší prezentaci firmy AMD, aby pak mohla lépe reagovat. 
 
 
Z obrázků vyčteme také informace o druhé verzi, a to RTX 3060, která by oproti modelu Ti měla mít 6 GB paměti na užší sběrnici, takže půjde v podstatě o nástupce pro RTX 2060 a RTX 2060 Super. 
 
RTX 3060 Ti bude založena stejně jako RTX 3070 na GPU GA104, ovšem ve verzi 200 se 4864 CUDA jádry a bude mít také ve výbavě 8 GB GDDR6 s nejspíše stejnou propustností jako RTX 2060 Super. Obchody pak slibují, že tato karta bude výkonnější než RTX 2080. 
 
 
Máme tu také potvrzeny specifikace z GPU-Z, dle nichž je paměťový subsystém opravdu identický s RTX 2060 Super (či RTX 2070/3070) a výchozí takty jsou 1410 až 1665 MHz. Nejde tak o vysoké hodnoty, což je ale na druhou stranu příslib možnosti vysokého přetaktování. 
 
Co se týče cen, pak ty by se měly pohybovat na hodnotě kolem 400 dolarů, přičemž rozpětí 2049 až 2999 juanů v čínských obchodech je pozoruhodně široké a představuje 305 až 446 USD. Budeme ale raději počítat s tím, že NVIDIA svou RTX 3060 Ti opatří prostě stejnou cenovkou jako RTX 2060 Super, čili 399 USD a RTX 3060 přijde za 299 USD. Ovšem do toho může ještě promluvit právě i AMD. 
 
Z Taobao se také dozvídáme, že očekávaný začátek prodeje RTX 3060 Ti opravdu spadá do listopadu, ovšem nic bližšího tu zatím nemáme. Tento týden ve čtvrtek se začne prodávat RTX 3070, jejíž GPU GA104-300-A1 se už objevilo na snímku
 
 
Slíbeno bylo také to, že recenze (přinejmenším) verze NVIDIA Founders Edition budou zveřejněny už dnes.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Včera, aktualita, Jan Vítek