11.9.2019, Jan Vítek, aktualita

Procesory Intel Xeon mají svou vlastní novou chybu, která ohrožuje data uživatelů. Jedná se o exploit týkající se Direct Data I/O, jenž už dostal své označení NetCAT. A z logiky věci se týká především serverů. 

reklama
Inu pěkně | od: wrah666 (1900)  11.9.201916:10
Když to srovnám s upozorňováním, že ­"AMD také není neprůstřelné­".. Akorát, že u toho AMD je obvykle potřeba, aby měl útočník fyzický přístup k počítači, nebo aby si uživatel sám dobrovolně stáhl a spustil závadfný soubor.. Jako sorry, ale tohle je prasárna nejvyššího kalibru, abyměl cizí proces z periférie přístup přímo do cache a ani se neověřovalo, čí je a čí jsou data, na která sahá.. A to na hardwarové úrovni, takže antivir nemá šanci..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(0)
blik | od: StoneCZE (10)  11.9.201915:04
Tak je jasny proc mel Intel vzdy trosku vetsi vypocetni vykon nez AMD, protoze ty jejich featury ktere pouzivaji a zrychluji jim tak procesory obchazi veskerou bezpecnost, proto tam je tolik exploitu a proto kdyz to zaplatuji, tak jim jde vykon o procenta, nekde o desitky procent dolu.. Az tam nebudou mit diry a budou mit vsechno jak ma byt, budou mit mensi vykon jak AMD...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.