www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netflix zvažuje využití serverů založených na procesorech EPYC

Netflix zvažuje využití serverů založených na procesorech EPYC
, , aktualita
AMD možná získá dalšího důležitého zákazníka, který bude poptávat zbrusu nové procesory EPYC. Netflix totiž ve své nové prezentaci srovnává možnosti procesorů Intel Xeon a právě nových serverových AMD. 
K oblíbeným
reklama
Prezentace od Drew Gallatina z EuroBSDCon ukazuje možnosti, které Netflix má pro dosažení cíle 200Gb/s pro streamovací hardware, což se točí kolem procesorů Intel a AMD. Nejde tak zatím o žádné potvrzení, na jehož základě bychom mohli říci, že Netflix přechází k AMD. 
 
 
Netflix má nyní hardware, který pohodlně zvládne servírovat video přes síť s propustností 100Gb/s na server, přičemž tento hardware je založený na Xeonech Broadwell, Skylake či Cascade Lake. Firma ale nyní zkoumá, jaké má možnosti, když bude chtít dosáhnout zdvojnásobení této propustnosti, čili 200 Gb/s. 
 
 
 
V podstatě tak jde o to, zda do toho všeho přihodit ještě jednu patici s Xeonem, anebo namísto toho využít celkově jednu patici, ale s procesorem EPYC. 
 
V dané prezentaci se tak srovnává jednak konfigurace se dvěma Intel Xeon Silver 4116 či 4216 (2x 12 nebo 2x 16 jader), které nabídnou celkovou paměťovou propustnost 180 GB/s, 96 linek PCIe 3.0 a dvě linky UPI. 
 
Na druhé straně je tu jeden AMD EPYC 7551 či 7502, čili i první generace Naples, anebo novější Rome (v obou případech však 32 jader) se 120 až 150 GB/s paměťové propustnosti a 128 linkami PCIe 3.0 nebo 4.0. S optimalizací by pak mohly Xeony dosáhnout propustnosti 191 Gb/s a AMD pak o trošku lepších 194 Gb/s, a to při velice podobné TCO - Total Cost Ownership, čili celkových nákladech na vlastnictví. 
 
Čili Netflix má nyní na výběr mezi dvěma velice podobnými možnostmi, nicméně velkou roli může hrát ten fakt, že zvolení AMD by znamenalo přechod na kompletně odlišnou platformu. Ale uvidíme, třeba se brzy dočkáme oficiálního oznámení. 
 
 
 
Zdroj: EuroBSDCon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů