www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Netflix zvažuje využití serverů založených na procesorech EPYC

Netflix zvažuje využití serverů založených na procesorech EPYC
, , aktualita
AMD možná získá dalšího důležitého zákazníka, který bude poptávat zbrusu nové procesory EPYC. Netflix totiž ve své nové prezentaci srovnává možnosti procesorů Intel Xeon a právě nových serverových AMD. 
K oblíbeným
reklama
Prezentace od Drew Gallatina z EuroBSDCon ukazuje možnosti, které Netflix má pro dosažení cíle 200Gb/s pro streamovací hardware, což se točí kolem procesorů Intel a AMD. Nejde tak zatím o žádné potvrzení, na jehož základě bychom mohli říci, že Netflix přechází k AMD. 
 
 
Netflix má nyní hardware, který pohodlně zvládne servírovat video přes síť s propustností 100Gb/s na server, přičemž tento hardware je založený na Xeonech Broadwell, Skylake či Cascade Lake. Firma ale nyní zkoumá, jaké má možnosti, když bude chtít dosáhnout zdvojnásobení této propustnosti, čili 200 Gb/s. 
 
 
 
V podstatě tak jde o to, zda do toho všeho přihodit ještě jednu patici s Xeonem, anebo namísto toho využít celkově jednu patici, ale s procesorem EPYC. 
 
V dané prezentaci se tak srovnává jednak konfigurace se dvěma Intel Xeon Silver 4116 či 4216 (2x 12 nebo 2x 16 jader), které nabídnou celkovou paměťovou propustnost 180 GB/s, 96 linek PCIe 3.0 a dvě linky UPI. 
 
Na druhé straně je tu jeden AMD EPYC 7551 či 7502, čili i první generace Naples, anebo novější Rome (v obou případech však 32 jader) se 120 až 150 GB/s paměťové propustnosti a 128 linkami PCIe 3.0 nebo 4.0. S optimalizací by pak mohly Xeony dosáhnout propustnosti 191 Gb/s a AMD pak o trošku lepších 194 Gb/s, a to při velice podobné TCO - Total Cost Ownership, čili celkových nákladech na vlastnictví. 
 
Čili Netflix má nyní na výběr mezi dvěma velice podobnými možnostmi, nicméně velkou roli může hrát ten fakt, že zvolení AMD by znamenalo přechod na kompletně odlišnou platformu. Ale uvidíme, třeba se brzy dočkáme oficiálního oznámení. 
 
 
 
Zdroj: EuroBSDCon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Minulý cíl New Horizons dostal oficiální název: Arrokoth Minulý cíl New Horizons dostal oficiální název: Arrokoth
Jako ze světa fantasy literatury působí nové oficiální jméno pro 2014 MU69, kterému se dříve říkalo také Ultima Thule, anebo i vesmírný sněhulák. Tento objekt se tak jmenuje Arrokoth, takže kde se toto slovo vůbec vzalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem Crytek zveřejnil svůj benchmark Neon Noir se SVOGI ray tracingem
V letošním březnu Crytek překvapil demem Neon Noir, o němž tvrdil, že využívá ray tracing, který ovšem nepotřebuje specifický hardware a ani API. Jedná se o rozšíření SVOGI z Cryengine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala