www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear a zbrusu nová generace Wi-Fi produktů

Netgear a zbrusu nová generace Wi-Fi produktů
, , aktualita
Společnost Netgear se pochlubila řadou nových Wi-Fi produktů, mezi nimiž vyčnívají moderní routery pro rozhraní 802.11ac, které slibuje výrazný výkonnostní nárůst. Dočkáme se ale také nových či vylepšených nástrojů jako genie nebo NeoTV.
K oblíbeným
reklama
Tři z nových produktů firmy Netgear si již vysloužily ocenění CES Innovations Design and Engineering Award, a to konkrétně domácí AC1900 Wi-Fi router R7000 Nighthawk, AC750 Wi-Fi extender EX6100 a AC1200 Wi-Fi extender EX6200.

Mezi novinky patří tedy rodina kabelových routerů s modemem DOCSIS 3.0, které nabídnou vysokorychlostní připojení k internetu a Wi-Fi síť. Konkrétně jde o nejlepší z nich - AC1750 Wi-Fi modem router C6300 s připojením až 680 Mb/s a Wi-Fi o propustnosti až 1750 Mb/s. Pro méně náročné zákazníku tu pak je model N450 s propustností kabelového připojení až 340 Mb/s a s 2,4GHz Wi-Fi sítí o propustnosti do 450 Mb/s.Netgear R7000


Klasické routery dostaly novou vlajkovou loď v podobě již zmíněného Nighthawk AC1900 Smart Wi-Fi Router - R7000, což je gigabitový model s Wi-Fi 802.11ac, dvoujádrovým procesorem, propustností až 1900 Mb/s přes Wi-Fi a slibem stabilního připojení pro mobilní zařízení. Vedle toho se dočkal vylepšení také software Netgear genie pro instalaci, správu, kontrolu či opravu jednotlivých prvků domácí sítě z prostředí PC, Mac/iOS či Android. Brzy přibyde také podpora OS Windows 8. Co se týče NeoTV, pak tato platforma dostane ještě v tomto čtvrletí novou mobilní aplikaci pro telefony a tablety s iOS a Androidem, která poslouží pro správu platformy a přehrávání multimédií.
Netgear EX6200


Dále tu máme nové Wi-Fi extendery, a to konkrétně AC1200 Wi-Fi extender EX6200 a AC750 Wi-Fi Extender EX6100. Oba jsou vhodné pro pokrytí zón, kam se signál z hlavnáho routeru nedostane a podporují 802.11ac i starší standardy. Model EX6100 dosahuje propustnosti až 750 Mb/s a EX6200 až 1200 Mb/s. Obsahuje také 700mW zesilovače, 5dBi externí antény s vysokým ziskem a dvoujádrový procesor.
Netgear PR2000


Na cestách pak budeme moci využít nový cestovní Wi-Fi router a extender Trek N300 Travel Router and Range Extender PR2000 pro sdílení připojení a zabezpečení pomocí vlastního firewallu. Lze jej využít ve více režimech, a to konkrétně jako router, extender, přístupový bod Wi-Fi sítě či tzv. most. Vybaven je rozkládací anténou, vlastním adaptérem přímo v těle, takže jej stačí pouze zapojit přímo do zásuvky. A i zde můžeme využít nástroj genie pro instalaci a nastavení. Cena byla stanovena na 50 USD s dostupností ještě v tomto čtvrletí.

Zdroj: TZ Netgear
reklama
Nejnovější články
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář