www.svethardware.cz
>
>
>

New Story staví v Mexiku vesnické domky pomocí 3D tisku

New Story staví v Mexiku vesnické domky pomocí 3D tisku
, , aktualita
Stavba obydlí pro chudé může využívat i moderní technologie ke snížení nákladů. Využívá toho charitativní organizace New Story, která ve spolupráci se společností ICON v Mexiku vyrábí domky pro nejchudší pomocí obří 3D tiskárny.
K oblíbeným
reklama
Slumy jsou problémem v mnoha částech světa a nezisková charitativní organizace New Story se je pokouší vyřešit pomocí moderní technologie 3D tisku. Ve státě Tabasco v Mexiku totiž spolu se společností ICON nechává tisknout ve 3D nové domy pro chudé, aby nemuseli bydlet v otřesných boudách bez hygienického vybavení. Do konce příštího roku by v této oblasti mělo stát 50 nových domů, které nahradí původní přístřešky.
 
ICON New Story dům
autor: Icon / Joshua Perez
 
Ty by měly být výrazně odolnější (oblast je známá zemětřeseními i záplavami), hezčí, bezpečnější i komfortnější. Každý dům má mít 500 čtverečních stop, což odpovídá zhruba 46 m2. Každý dům má obsahovat dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň a také koupelnu. Tisk každého domu zabere zhruba 24 hodin čistého času, ten je ale rozfázován na několik dní, přičemž je možné tisknout až dva domy současně pomocí tiskárny o délce 10 metrů. Organizace už pomocí tradičních metod pomohla postavit přes 2200 domů ve 4 různých zemích, přičemž tímto ovlivnila více než 11 tisíc životů.
 
ICON New Story dům
autor: Icon / Joshua Perez
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čína spěchá, 7nm proces v SMIC odstartuje ve 4. čtvrtletí, poté bude vylepšen Čína spěchá, 7nm proces v SMIC odstartuje ve 4. čtvrtletí, poté bude vylepšen
Čínská společnost SMIC je v poslední době často zmiňovaná v souvislosti s firmou Huawei, kterou se Američané snaží odstřihnout od kapacity tchaj-wanské TSMC. Čína pochopitelně nečeká se založenýma rukama, jak to dopadne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře