www.svethardware.cz
>
>
>

New Story staví v Mexiku vesnické domky pomocí 3D tisku

New Story staví v Mexiku vesnické domky pomocí 3D tisku
, , aktualita
Stavba obydlí pro chudé může využívat i moderní technologie ke snížení nákladů. Využívá toho charitativní organizace New Story, která ve spolupráci se společností ICON v Mexiku vyrábí domky pro nejchudší pomocí obří 3D tiskárny.
K oblíbeným
reklama
Slumy jsou problémem v mnoha částech světa a nezisková charitativní organizace New Story se je pokouší vyřešit pomocí moderní technologie 3D tisku. Ve státě Tabasco v Mexiku totiž spolu se společností ICON nechává tisknout ve 3D nové domy pro chudé, aby nemuseli bydlet v otřesných boudách bez hygienického vybavení. Do konce příštího roku by v této oblasti mělo stát 50 nových domů, které nahradí původní přístřešky.
 
ICON New Story dům
autor: Icon / Joshua Perez
 
Ty by měly být výrazně odolnější (oblast je známá zemětřeseními i záplavami), hezčí, bezpečnější i komfortnější. Každý dům má mít 500 čtverečních stop, což odpovídá zhruba 46 m2. Každý dům má obsahovat dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyň a také koupelnu. Tisk každého domu zabere zhruba 24 hodin čistého času, ten je ale rozfázován na několik dní, přičemž je možné tisknout až dva domy současně pomocí tiskárny o délce 10 metrů. Organizace už pomocí tradičních metod pomohla postavit přes 2200 domů ve 4 různých zemích, přičemž tímto ovlivnila více než 11 tisíc životů.
 
ICON New Story dům
autor: Icon / Joshua Perez
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře