New World už zasáhlo i ukázkové tunelování peněz

New World už zasáhlo i ukázkové tunelování peněz
, , aktualita
Hra New World od Amazonu plnila stránky magazínů především kvůli tématu umírání grafických karet, které v některých případech nevydržely vysokou zátěž. Nyní ale už jde o něco jiného, a sice tunelování peněz. 
K oblíbeným
reklama
New World je zbrusu nové MMORPG od Amazonu, které se na trh v konečné verzi dostalo na konci září a hráči v něm společně kolonizují nový svět, fiktivní Aeternum Island, který byl vymodelován pomocí obou částí amerického kontinentu. Ekonomika se tu točí především kolem zlatých mincí, jak by se dalo předpokládat vzhledem ke vzoru herního světa, přičemž hráči je mohou získávat prostě prodejem získaných předmětů.
 
 
Hráči si na začátku vyberou mezi třemi frakcemi (Syndicate, Marauders a Covenant) a pak mohou v rámci nich vstupovat do různých společností, což jsou dejme tomu obdoby cechů, jaké známe třeba ze série The Elder Scrolls. V rámci nich si pak mohou společně pořizovat území, přičemž hra už nechává právě na hráčích to, jakým způsobem se domluví a jak dají dohromady potřebnou sumu, na niž se musí vzhledem k její výši složit. 
 
A právě zde nastupují opravdové nefalšované RPG prvky těch, kteří se prostě rozhodli hrát roli podvodníků a přesněji řečeno rovnou tunelářů. Hromadění finančních prostředků v rámci společností je aktuálně založeno prostě na důvěře, což znamená, že stejně jako v reálném životě může jednotlivec vybrané peníze prostě vzít a zmizet. 
 
Přímo v New World se to děje tak, že vedoucí společnosti se prostě založí novou postavu v nové frakci, na ni převede zlaté mince (příklad uvádí konkrétní sumu 60 tisíc od cca 200 hráčů) a starou postavu smaže. Ostatní hráči pak bez pomoci správců hry nemají možnost, jak peníze vysledovat, natož je pak získat zpět. 
 
V některých virtuálních společnostech v New World tak v reakci na tyto případy už vyžadují vyplnění přihlášek, i když není zrovna jasné, jak lze někoho takovým způsobem opravdu ztotožnit. Někteří hráči si také raději už šli po svých a putují novým světem na vlastní pěst, ale objevil se i případ, kdy jedna frakce využila své sabotéry k oslabení jiné, na kterou později zaútočila.
 
Dá se však tvrdit, že právě i tunelování, zrada, podvody a využití všech možných prostředků patří k MMORPG hrám, ale New World samozřejmě není první takovou, kde se takové věci dějí. 
 
Zdroj: NME, Reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V SiFive už mluví o 128jádrových výkonných SoC RISC-V
SiFive stojí v popředí vývoje procesorů či obecně SoC založených na architektuře RISC-V a postupuje velice rychle dopředu. Už nyní se totiž chlubí výkonnými čipy se 128 jádry, které se dají srovnávat s Intel Rocket Lake či ARM Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala