Newyorská policie se zbavila svého Digidoga, robota Spot od Boston Dynamics

Newyorská policie se zbavila svého Digidoga, robota Spot od Boston Dynamics
, , aktualita
Společnost Boston Dynamics, která nyní již funguje pod firmou Hyundai, už dříve vypustila na trh svého robotického psa zvaného Spot. Jeho exemplář se přitom objevil i v řadách NYPD coby Digidog, ale jeho služba již skončila. Proč?
K oblíbeným
reklama
New York Police Department (NYPD) si dříve pronajala robota Spot, který dostal na původní žlutý nátěr modrou barvu a také příslušnou výbavu a vydal se do ulic potírat zločin. Získal také svou přezdívku Digidog, ale nyní se od The New York Times dozvídáme, že NYPD jej vrátila. 
 
 
Dle Boston Dynamics se Spot může hodit především pro úkoly spojené s údržbou, dohledem, mapováním prostor, přičemž tento robot je velice mobilní a nedělají mu problém schody ani těžší terén, což zvládne pochopitelně především díky tomu, že se pohybuje na čtyřech nohách. 
 
 
Ve službách newyorské policie začal být zapůjčený Digidog kvůli bezpečnosti policistů a nevinných občanů nasazován i v případech loupeží nebo v situacích zahrnujících rukojmí, a to od loňského října. Právě v tu dobu ale začala být americká policie kritizována (mimo jiné) za to, že utrácí peníze za různé nepotřebné hračky a objevily se výzvy, ať se raději opravdu zabývá službou svým komunitám. V tomto případě jde ale také o samotné využití robota v represivních složkách, které zvláště na Internetu dostalo negativní nádech a Digidog se zkrátka znelíbil. 
 
NYPD byla také kárána za to, že si za celkových 94.000 USD pouze půjčila robota, který se prodává za 75.000 USD, nicméně tyto dvě částky mohou zahrnovat velice různé věci a nyní, když byl Digidog vrácen, se jako jednoznačně lepší jeví jeho půjčka, neboť značná část vyhrazené sumy díky tomu nemusela být zaplacena. Robot tak putoval zpět do Boston Dynamics ještě před plánovaným termínem v srpnu. 
 
 
Firma Boston Dynamics nyní plánuje vypustit na trh nového robota zvaného Stretch, jehož revírem budou skladiště. Jde v podstatě o pojízdnou robotickou ruku, která dokáže velice obratně manipulovat s krabicemi či jinými objekty, jež dokáže zachytit svými přísavkami. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek