reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Neziskové organizace veteránů brojí proti názvu Microsoft Vista

, , aktualita
Neziskové organizace veteránů brojí proti názvu Microsoft Vista
Neziskové organizace v USA jsou znepokojeny výběrem jména Vista pro nový operační systém firmy Microsoft vyvíjený pod kódovým označením Windows Longhorn. Název je totiž podobný s názvem systému elektronické evidence válečných veteránů USA...
Neziskové organizace veteránů brojí proti názvu Microsoft Vista
Neziskové organizace v USA jsou znepokojeny výběrem jména Vista pro nový operační systém firmy Microsoft vyvíjený pod kódovým označením Windows Longhorn. Název je totiž podobný s názvem systému elektronické evidence válečných veteránů USA a navíc také shodný s jednou z organizací, která dohlíží nad tímto softwarem.U.S. Veterans Administration (VA) software spravují dvě neziskové organizace VistA Software Alliance a World Vista. Software eviduje všechny válečné veterány, jejich zdravotní stav a spoustu dalších informací. Podle společností se tak zvolený název negativně dotýká všech válečných veteránů USA.

Jak známo, Amerika si potrpí na pietní akty a vše spojené s válkami. VistA funguje více než 20 let, vede evidenci o milionech veteránů, 163 nemocnicích, 135 sanatoriích a 850 menších klinik. Microsoft tak bude muset svůj název obhájit a zřejmě ho to bude stát malou sumu pro tyto organizace. Navíc v brzkých dnech chystají organizace elektronickou podobu VistA-Office EHR (Electronics Health Record).

Zdroj: http://www.techzonez.com/
reklama
reklama
reklama