reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

NFT Bored Ape, za které Justin Bieber dal 1,3 mil. USD, teď nestojí ani 70 tisíc

, , aktualita
NFT Bored Ape, za které Justin Bieber dal 1,3 mil. USD, teď nestojí ani 70 tisíc
NFT přinesla obrovské zisky těm, kteří do vlaku naskočili, když se rozjížděl. Spousta lidí do něho naskočila naopak tehdy, když se chystal začít brzdit. Známý zpěvák Justin Bieber tak prozatím drží NFT z Bored Ape Yacht Clubu za 1/20 jeho původní hodnoty.
NFT (Non-Fungible Token) mají být digitální budoucností a spousta firem těmto tokenům věří. Mnohdy totiž nejde jen a pouze o digitální obrázek, ale také o důkaz členství v exkluzivním klubu. Mimo samotného digitálního sběratelského předmětu tak jejich majitelé obvykle dostávají různé členské výhody nebo fyzické předměty, kde je NFT důkazem o pravosti tohoto předmětu. Např. Škoda Auto takto k výročí 30 let podpory ledního hokeje dražila 30 NFT puků, kde vedle digitálních verzí majitelé obdrželi i skutečné puky podepsané slavnými hokejisty. Výtěžek navíc putoval na rozvoj mládežnického hokeje, takže je vidět, že NFT nemusí být vždy jen nesmyslně předražený digitální obrázek.
 
Bored Ape Yacht Club
 
Jedněmi z nejslavnějších NFT jsou Bored Ape Yacht Club (BAYC), sada 10 tisíc počítačem kreslených obrázků opic od Yuga Labs. Nejdražší z nich byla sada 101 NFT, která se prodala za 24,4 mil. USD (575 mil. Kč). Jedním z majitelů opic je také známý zpěvák Justin Bieber, který drží. např. opici #3001. Tu koupil 29. ledna letošního roku za obrovskou částku 500 ETH, což při tehdejším kurzu 2603 USD za ETH znamenalo cenu 1,3 mil. USD (30,7 mil. Kč). Poslední měsíce ale nejsou ke kryptoměnám a NFT vůbec milostivé, je tu jeden průšvih za druhým, zkrachovalo už několik kryptoměnových platforem a ceny NFT zatím nenaznačují, že by šlo o dobré investice. Pochopitelně to, že dnes jsou jejich hodnoty nízko, neznamená, že tam budou i za několik let. Mohou jít ještě níž, ale také naopak mohou růst zpět nahoru. To dnes nevíme.
 
Každopádně dnes už výše zmíněná opice Justina Biebera nemá hodnotu 500 ETH, ale nejvyšší nabídka na koupi je jen 55,5 ETH. Když k tomu přidáme to, že cena ETH je dnes méně než poloviční, a to zhruba 1210 USD za ETH, je nabízená cena pouze okolo 67260 USD, tedy pouhých 5,1 % původní hodnoty (jedna dvacetina). U některých jiných k takovému propadu nedošlo a např. opici #922 Bieber koupil za 28,8 ETH (77200 USD), přičemž je mu nabízeno 11,01 ETH (v dnešních cenách cca 13340 USD). Zde je na cca 17 % původní hodnoty.
 


reklama
reklama
reklama
reklama