Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NHTSA se nelíbí možnost hrát hry za jízdy vozů Tesla

, , aktualita
NHTSA se nelíbí možnost hrát hry za jízdy vozů Tesla
National Highway Transportation Safety Administration (NHTSA) má na starosti bezpečnost na amerických silnicích, a tak se zabývá i rozsáhlým problémem s řidiči, kteří se nevěnují své hlavní činnosti, i když zrovna o ně by se nyní jednat nemělo.
NHTSA se nelíbí možnost hrát hry za jízdy vozů Tesla
NHTSA se tak přirozeně nezdají proklamace firmy Tesla, která umožní na hlavním displeji svých automobilů hrát hry i za jízdy, jak uvádí New York Times. Jak ukazuje fotografie dole, uživatel sice musí odkliknout, že není řidič, ale spolujezdec, ovšem s tím nejsou spojena žádná jiná ověření. Čili řidič může prostě odkliknout, že je spolujezdec, zapnout si autopilota a v klidu si hrát. 
 
Zdroj: THW 
 
Dá se ale říci, že i když bude ve skutečnosti opravdu na hlavním displeji hrát spolujezdec, pak může dění na obrazovce přitahovat pohled řidiče jako magnet a působit jako významný rušivý element.
 
Tesla přitom obvykle neumožňuje využívat tento displej ani k přehrávání videí, pokud je vozidlo v pohybu, nebo i pokud stojí a je v režimu jízdy. Není tak možné využívat žádnou z video služeb jako YouTube či Netflix. Je tak s podivem, že pro hraní her neplatí stejný přístup, zvláště když systém řidiči umožní se tak snadno vydávat za spolujezdce. 
 
Zdroj: THW 
 
NHTSA se už vyjádřila k tomuto tématu i pro Reuters, když uvedla, že nehody způsobené odvedením pozornosti řidiče jsou znepokojivé, a to zvláště ve vozech, které jsou vybaveny zábavními funkcemi. Uvedla také, že v současnosti už na toto téma diskutuje s výrobcem.
 
Server THW také už potvrdil, že je opravdu možné současně řídit i hrát hry (Tesla Model 3 se softwarem verze 2021.36.8) a jak je uvedeno výše, stačí odkliknout potvrzení, že hraje spolujezdec. Nyní se tak čeká na to, zda Tesla v další OTA softwarové aktualizaci tuto funkci opět nezakáže, ostatně hraní za jízdy nebylo povoleno až do jedné z letošních letních aktualizací. 


reklama