www.svethardware.cz
>
>
>

Nimbus uvedl "levné" 64TB QLC SSD ExaDrive NL

Nimbus uvedl "levné" 64TB QLC SSD ExaDrive NL
, , aktualita
Společnost Nimbus je známá především 100TB SSD ExaDrive DC. Nyní představuje ExaDrive NL s levnějšími QLC paměťovými čipy, což zajišťuje překvapivě nízkou cenu. I tak ale 64TB verze stojí jako nové auto.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Nimbus jsme se dočkali nové řady SSD ExaDrive NL. Oproti řadě DC bude mířená nejen na vysokou kapacitu, ale také na nízkou cenu. To pochopitelně platí v rámci hodnoty za jeden TB paměti. Cena 1 TB vyjde na zhruba 170 až 180 USD, což není až tak moc. Nabídka bude začínat na 3,5" SSD s obří kapacitou 16 TB za 2900 USD, pokračovat má 32TB verzí za 5600 USD a končit bude u varianty se 64TB kapacitou za 10900 USD. To už je cena nového malého auta.
 
Nimbus ExaDrive NL
 
V prodeji bude verze pro rozhraní SATA 6,0 Gbps nebo SAS o stejné max. teoretické rychlosti. Pokud jde o sekvenční přenosové rychlosti, ty dosahují 500 MB/s u čtení a 460 MB/s u zápisu. V případě náhodného přístupu můžeme hovořit o hodnotách 114K IOPS u čtení a 105K IOPS u zápisu. Latence pak činí 50 ms. Hmotnost disků je od 351 do 538 gramů a záruka je 5letá. Co se týče výdrže, lze počítat s 0,2 až 0,6 DWPD. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář